ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > فولاد گلستان به صف کارخانه های تعطیل شده در ایران پیوست

فولاد گلستان به صف کارخانه های تعطیل شده در ایران پیوست

golestan factory photo

ایران – فولاد گلستان

کارخانه صنایع فولاد گلستان به صف کارخانه های تعطیل شده ایران پیوست

کارخانه صنایع فولاد گلستان به صف کارخانه های تعطیل شده ایران پیوست و بیش از ۱۳۰ کارگر این کارخانه بیکار شدند.

خبرگزاری ایلنا نوشت:«کارخانه صنایع فولاد گلستان؛ که در زمینه تولید انواع مفتول و میلگرد در شهرستان مینودشت در استان گلستان فعالیت دارد، از اول تیر ماه سال جاری به بهانه مشکلاتی که در زمینه تهیه مواد اولیه تولید دارد؛ تعطیل شده و تمامی کارگران آن هم اکنون بیکار شده‌اند.»

قرارداد ایجاد خط تولید این کارخانه در سال 1375 با یک شرکت ایتالیایی (POMINI) منعقد گردید. این کارخانه در زمینی به مساحت شش هکتار احداث شد و نهایتأ با نظارت نوبه ای شرکت POMINI   کارخانه راه اندازی شد و به خط تولید رسید.

کارگران این کارخانه که به صورت میانگین ۱۰ سال سابقه کار دارند، درباره وضعیت خود می‌گویند: مجموع ۱۳۰ کارگر این واحد تولیدی پس از تعطیلی کارخانه همه بیکار هستند و برای دریافت مقرری بیمه بیکاری به اداره کار شکایت کرده‌اند.

سیاستهای غلط اقتصادی و دزدی و چپاول گسترده نهادهای دولتی و انحصار صادرات و واردات در دست عوامل سودجو و در دست سپاه پاسداران؛ باعث شده است شرکتهایی که تولید فولاد دارند ترجیح ‌دهند به‌جای اینکه شمش فولاد را به کارخانجات مصرف کننده داخلی بدهند به خارج از کشور صادر کنند. امری که بنوبه خود باعث رکود، ورشکستگی و نهایتأ تعطیلی تولیدات و کارخانه‌های داخلی گشته است.

کارگرانی که برای پیگیری مشکلات بوجود آمده بارها مقابل نهادهای دولتی در شهرستان مینودشت تجمع کرده‌اند، گفتند: با توجه به وضعیت نامناسب معیشتی و شرایط دشوار اقتصادی خواستار بازگشایی کارخانه و امکان اشتغال دوباره خود شدند.

کارخانه نورد فولاد گلستان در پنج کیلومتری جاده مینودشت -گنبدکاووس قرار دارد و اوایل دهه ۹۰ به بهره برداری رسید.

بگفته کارگران، کارفرمای این واحد تولیدی، مالک چندین کارخانه تولیدی و صنعتی در استان گلستان و شهرستان مینودشت است.

یادآوردی می‌گردد که در سالهای اخیر تحت تأثیر سیاستهای اقتصادی چپاولگرانه باندهای حاکم، واحدهای مختلف تولیدی در شهرهای مختلف کشور ورشکست شده یا تعطیل گردیده اند که موجب بیکاری کارگران و از دست دادن تنها منبع درآمد آنها شده است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment