ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > پرداخت حقوق عقب افتاده معلمان با دریافت تنخواه از خزانه توسط دولت

پرداخت حقوق عقب افتاده معلمان با دریافت تنخواه از خزانه توسط دولت

حقوق معلمان
ایران – اجتماعی

پرداخت حقوق عقب افتاده معلمان با دریافت تنخواه از خزانه توسط دولت

محمد بطحایی، وزیر آموزش و پرورش اعلام کرده که دولت ناگزیر است برای پرداخت حقوق به تعویق افتاده معلمان از خرانه تنخواه دریافت کند.

بر اساس گزارش خبرگزاری مجلس محمد بطحایی، وزیر آموزش و پرورش گفته است:
«مقرر شد بخشی از مطالبات فرهنگیان که مربوط به پرسنل است، همچون سنوات قبل در آغاز سال یعنی اردیبهشت ماه از محل تنخواهی که از خزانه دریافت می‌شود، پرداخت شود که البته به حمایت دولت و مجلس در این مسیر نیازمندیم.»

گفته می‌شود، معلمان ایرانی از وزارت آموزش و پرورش ۷ هزار میلیارد تومان طلب دارند. وزیر آموزش و پرورش در این رابطه گفته است:
«در حال حاضر حدود هزار میلیارد تومان مربوط به معوقاتی است که از سال ۱۳۹۶ به غیر از پاداش بازنشستگی باقی مانده و به سال ۹۷ منتقل شده است و کسری اعتبارات سال ۱۳۹۷ نیز حدود ۳ هزار میلیارد تومان خواهد بود ضمن اینکه پاداش پایان خدمت بازنشستگان سال ۱۳۹۶ حدود ۳ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان برآورد شده که بر این اساس معوقات فرهنگیان میزانی بالغ بر ۷ هزار میلیارد تومان است که مصمم هستیم به تدریج تمام آن را پرداخت کنیم.»

سال گذشته معلمان در استان‌های البرز و تهران و در شهرهای مریوان،‌ کرمانشاه،‌ اراک،‌ شهرکرد، اصفهان، شیراز، تبریز، اهواز،‌ رشت، الیگودرز، قزوین،‌ سنندج،‌ همدان، مشهد، تربت حیدریه، سقز، خرم آباد، بوشهر،‌ اردبیل، یزد و کازرون تجمعاتی اعتراضی برگزار کرده بودند. آن‌ها خواهان اختصاص «بودجه عادلانه» در مفهوم «بودجه لازم برای تامین آموزش رایگان و با کیفیت برای همه دانش‌آموزان ایرانی و همچنین تخصیص یک دستمزد عادلانه برای فرهنگیان شاغل و بازنشسته کشور» بودند.

این در حالی‌ است که خط فقر تعیین شده؛  برای یک خانواده چهار نفری چهار میلیون تومان است حقوق بخش عمده معلمان از یک میلیون تومان فراتر نمی رود و عموم آنها در وضعیت مشقت باری زندگی می کنند. اصلاح ساختار بیمه و پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان و بازگرداندن پولهای چپاول شده صندوق بازنشستگی فرهنگیان از خواستهای همیشگی معلمان می باشد.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment