ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > کارگران سد کارون؛ ماهها کار بدون حقوق و سفره خالی در آستانه سال نو

کارگران سد کارون؛ ماهها کار بدون حقوق و سفره خالی در آستانه سال نو

کارگران سد کارون
ایران – کارگری

کارگران سد کارون؛ ماهها کار بدون حقوق و سفره خالی در آستانه سال نو

بر اساس گزارشات رسیده، حقوق کارگران سد کارون ۴ واقع در استان چهارمحال و بختیاری ماه ها پرداخت نشده است.
روز ۲۱ اسفند ماه، یکی از کارگران گفت: با اینکه در روزهای پایانی سال قرار داریم کارگران سد کارون ۴ از ۶ تا ۹ ماه حقوق نگرفته‌اند و خانواده های کارگران با مشکلات سختی دست و پنجه نرم می کنند.

یکی از کارگران با بیان اینکه کارگاه سد کارون ۴ در استان چهارمحال و بختیاری با حدود ۶۰۰ کارگر فعال است اظهار داشت: متأسفانه با وجود اینکه کمتر از ۱۰ روز تا عید نوروز باقی مانده است دستان کارگـران این کارگاه خالی است.
او در ادامه افزود: بیشتر کارگـران سد کارون ۴ از ۶ تا ۹ ماه حقوق معوقه دارند و با وجود انجام کار سنگین در مقابل زن و بچه‌هایشان شرمنده هستند.

همین کارگر می افزاید: برخی کارگـران سد از تیرماه سال جاری (۱۳۹۶) تاکنون حقوقی دریافت نکرده‌اند.
این کارگر با بیان اینکه کارگران شرکت عمران مارون که در این کارگاه حدود ۵۰ نفر کارگر دارد بهترین وضعیت را دارند و تا پایان دی‌ماه حقوق دریافت کرده‌اند، گفت: کارگـران بقیه شرکت‌های فعال در سد از جمله شرکت جهاد توسعه منابع آب که زیر مجموعه شرکت مادر تخصصی آب نیرو هستند از ۶ ماه تا ۹ ماه حقوق معوق دارند این در حالی است که در مواقعی تعداد کارگـران را به بهانه تعدیل نیرو کاهش داده اند.

گفتنی است فاز اول سد کارون ۴، تیرماه سال ۱۳۹۰ با حضور رئیس‌جمهور وقت افتتاح شد و از همان سال در کارگاه‌های این سد تعدیل نیرو صورت گرفت و بسیاری از کارگـران مجبور به ترک کارگاه شدند.
پرداخت نکردن ماهها حقوق کارگـران شریف و زحمتکش آنهم در روزهای پایان سال و در آستانه سال نو خانواده های این کارگـران زحمتکش را به لحاظ معیشتی دچار مشکلات جدی کرده است، این وضعیت غیرقابل قبول در عموم کارخانجات، واحدهای تولیدی و پروژه‌ها جریان دارد.
بخصوص در سال جدید باید با پشت به پشت هم دهیم و با گسترده کردن دامنه اعتراضات و اعتصابات، حاکمیت را مجبور کنیم تا در مقابل خواسته‌های کارگران تسلیم شود.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment