ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > رامین حسین‌پناهی ، زندانی سیاسی محکوم به اعدام ممنوع الملاقات شد

رامین حسین‌پناهی ، زندانی سیاسی محکوم به اعدام ممنوع الملاقات شد

رامین حسین‌پناهی
ایران ـ اجتماعی 

رامین حسین‌پناهی ، زندانی سیاسی محکوم به اعدام ممنوع الملاقات شد

طبق خبر دریافتی، رامین حسین‌پناهی ، زندانی سیاسی محکوم به اعدام در زندان مرکزی سنندج از دسترسی به تلفن و ملاقات با خانواده‌اش محروم است.

از قرار معلوم، پس از اینکه مادر این زندانی سیاسی جهت ملاقات با فرزندش به زندان سنندج مراجعه می‌کند، مسئولان زندان به وی اعلام کرده‌اند، فرزندش تا اطلاع‌ ثانوی ممنوع‌الملاقات و هیچ دستور تازەای در مورد برداشتن ممنوع‌الملاقات وی دریافت نکردەاند.
این زندانی سیاسی به دستور دادستانی، در زندان مرکزی سنندج تا اطلاع ثانویی ممنوع‌الملاقات می‌باشد.
دادگاه انقلاب سنندج طی حکمی رامین حسین‌پناهی را به اعدام محکوم کرد و این حکم روز پنج‌شنبه ۵ بهمن‌ماه ۹۶به وکیل پرونده‌اش ابلاغ شد.

رامین حسین‌پناهی، روز جمعه ۲ تیرماه ۹۶، طی درگیری با نیروهای سپاه پاسداران در سنندج به شدت مجروح و توسط نیروهای سپاه بازداشت و پیش از تکمیل مراحل درمانی از بیمارستان سنندج به بازداشتگاه سپاه منتقل شده بود. پس از بازداشت رامین حسین‌پناهی، نیروهای امنیتی اقدام به بازداشت اعضای خانواده حسین‌پناهی کردند.

به گفته حسین احمدی‌نیاز، وکیل پایه یک دادگستری و وکیل پرونده این زندانی سیاسی ، رامین حسین‌پناهی به اتهام بغی و عضویت در کومله به اعدام با طناب دار در محوطه زندان سنندج محکوم شده است.
از قول این وکیل گفته شده است که صدور حکم اعدام برای رامین حسین‌پناهی بنا به خواسته وزارت اطلاعات بوده است.

به گفته عضو خانواده حسین پناهی، رامین حسین پناهی در زمان بازجویی مورد بدرفتاری و شکنجه قرار گرفته است، این در حالی است که این زندانی بصورت زخمی بازداشت شده بود و نیازمند رسیدگی پزشکی در تمام دوران بازداشت بوده است.
پیش‌تر در ۹ تیرماه ، سازمان عفو بین الملل که مقر آن در لندن است با انتشار بیانیه ای، بازداشت رامین حسین پناهی و چهار عضو خانواده اش را به مثابه ” ناپدید شدن اجباری” خواند و خواستار آشکارا شدن سرنوشت و محل نگهداری آنان و همچنین شفاف سازی در رابطه با وضعیت رامین حسین پناهی شده بود.

لازم به یادآوری است که روز جمعه مورخ اول تیرماه ۱۳۹۶ نیروهای سپاه پاسداران، رامین حسین‌پناهی، یک فعال سیاسی را در حوالی سنندج به ضرب گلوله زخمی و دستگیر کردند.
پس از این واقعه در سنندج نیروهای امنیتی به بازداشت تعدادی از اقوام رامین حسین پناهی پرداختند از جمله در همان روز واقعه، ۱ تیرماه ۱۳۹۶، زبیر، احمد و افشین حسین پناهی، برادر رامین در منزل شخصی خود بازداشت شدند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment