ایران کارگر > اخبار > دستفروشان و کولبران > مرگ دلخراش یک کولبر در برف و سرما در ارتفاعات پیرانشهر

مرگ دلخراش یک کولبر در برف و سرما در ارتفاعات پیرانشهر

مرگ کولبر در سرما
ایران – کولبران

مرگ دلخراش یک کولبر در برف و سرما در ارتفاعات پیرانشهر

بر اثر سرما یک کولبر زحمتکش دیگر اهل شهرستان نقده جان سپرد و با مرگ وی تعداد کولبران جان باخته طی سال جاری در اثر سرما به سه تن رسید.
بنابر گزارشات رسیده، یک کولبر زحمتکش به نام “سلیمان خضری” ٣٧ ساله فرزند حسین اهل روستای “کانی مام سیده” از توابع نقده درپی سرما جان خود را از دست داد.

سلیمان خضری، پنجشنبه ۲۱ دیماه پیش درپی سرما در ارتفاعات پیرانشهر جان خود را از دست داده و جسد وی روز شنبه ۲۳ دیماه توسط ساکنین منطقه پیدا شده است. این کولبر زحمتکش متأهل و دارای ۳ فرزند می‌باشد.
یادآوری می‌شود که طی سال جاری، ۲ کولبر دیگر زحمتکش به نام‌های “هیوا مصطفوی” و “ادریس بایزیدی” درپی سرما و برف و کولاک جان خود را از دست داده‌اند.

سه‌شنبه شب  ٧ آذر۹۶ ، سرما جان یک کولـبر به نام عبدالله مصطفوی معروف به (هیوا) ٣٢ ساله اهل روستای “پوش آباد” از توابع اشنویه را در ارتفاعات کیله‌شین گرفت.

جسد این کولبـر  از سوی مردم روستای “میرآباد” کشف و به خانواده‌اش تحویل داده شده است.

شامگاه روز چهارشنبه پانزدهم آذرماه، گروهی از کولبران در مناطق مرزی میان کردستان ایران و اقلیم کردستان عراق در کوهستان “شتره” گرفتار برف و کولاک شده‌اند و در نتیجه یک کولـبر به نام “ادریس بایزیدی” ٢٥ ساله فرزند قادر اهل روستای “سنگان” جان خود را از دست داد.
به گفته منابع محلی، جسد بی‌جان این کولبـر و دیگر کولبران که دچار سرمازدگی شده‌ بودند از سوی ساکنین منطقه پیدا و برای معالجه پزشکی به مراکز درمانی انتقال یافته‌اند.
سال ۹۵ در فصل زمستان گذشته دستکم ٨ کولبر زحمتکش در مرزهای کُردستان ایران منجمله سردشت، پیرانشهر و ارومیه بر اثر سرما شدید جان خود را از دست داده بودند.

«ایران کارگر» جان باختن این کولبر شریف و زحمتکش را به خانواده محترم وی تسلیت گفته و برای بازماندگان آرزوی صبر و بردباری دارد.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment