ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > بحران سرما و بی سرپناهی مردم روستاهای سرپل ذهاب ۳ روز پس از زلزله + فیلم

بحران سرما و بی سرپناهی مردم روستاهای سرپل ذهاب ۳ روز پس از زلزله + فیلم

بحران سرما در مناطق زلزله زده
ایران – اجتماعی – زلزله

 

بحران سرما و بی سرپناهی مردم روستاهای سرپل ذهاب ۳ روز پس از زلزله + فیلم

مردم بدون سرپناه در سرما و باد کوهستانی و بدون کمترین رسیدگی و کمک

روز پنجشنبه ۲۵ آبانماه، پس از سه روز كه از زلزله در غرب کشورميگذرد برخي روستاها در این مناطق هنوز هيچ كمكي به آنان نرسيده و از جمله روستاي دالاهو که تازه بعد از سه روز ديده شده كه خسارت جاني و مالي ديده اند و همه زندگي شان زير آوار زلزله مانده و در این سرما حتي لباس و پتو هم ندارند.


 

حتی یک نیروی امدادی تا حالا به روستای “دشت ویره” سرپل نرفته

تا روز پنجشنبه ۲۵ آبانماه، وضعيت روستاي “ دشت ويره “ بشدت بحراني است و بازماندگان زلزله، بدون سر پناه و در كپرهاي دست ساز، در سرما و باد در كوهستان بسر ميبرند. اين روستا كشته هاي زيادي داده و خسارات مالي و تخريب خانه هايشان هم زياد بوده است.

بحران سرما و بی سرپناهی

هیچ کمکی به روستائیان حسن سلیمان نرسیده است

پنجشنبه ۲۵ آبانماه، مردم روستای حسن سلیمان اینجا ناراحت هستند از دست دولت یا افرادی که وابسته به دولت هستند. چرا دولت الکی به مردم ميگويند كه اينجا نياييد ، اينجا رژيمي ها  به ما  وحشيانه حمله ميكنند و آذوقه و لوازم را به زور از ما ميگيرند. اما مردم خيلي با حوصله هستند، ما به كمك مردم نيازمنديم.
در اين مدت خودم شاهد بودم از سنندج و بانه يا شهرهاي ديگر مردم با سواري مي آمدند و خودجوش كمك ميكردند اصلا از نيروي نظامي يا هلال احمر یا سایر ارگان های دولتی خبري نيست.

بحران سرما و بی سرپناهی

درد دل مادر زلزله زده در سرپل ذهاب

علیرغم گذشت چند روز از زلزله ولی وضعیت مردم در سرپل ذهاب نابسامان است.
پیرزن که در زلزله دستش شکسته میگوید: من تنها هستم از ترس اینکه اموال باقیمانده ام از زلزله را ندزدند شب در چادر نمی خوابم و این محل را ترک نکرده ام بیا تماشا کن زندگی ام را ببین.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment