ایران کارگر > گوناگون > تماشایی؛‌ نمایشگاهی عجیب و دیدنی از گل و گیاه همراه با صیفی‌جات غول پیکر

تماشایی؛‌ نمایشگاهی عجیب و دیدنی از گل و گیاه همراه با صیفی‌جات غول پیکر

صیفی‌جات

ایران – گوناگون

نمایشگاهی عجیب و دیدنی از گل و گیاه همراه با صیفی‌جات غول پیکر +  عکس

با شروع پاییز امسال هم یکصد و دومین نمایشگاه گل و گیاه شهر هروگیت انگلیس برگزار شد. این نمایشگاه که در روز یکشنبه ۲۶ شهریور ماه / ۱۷ سپتامبر ۲۰۱۷ پایان یافت، شماری از صیفی‌کاران با پیاز، هویج و کلم‌های غول‌پیکرشان به مصاف هم رفتند.

شهر هروگیت انگیس میزبان یکصد و دومین نمایشگاه گل و گیاه از روز جمعه ۲۴ شهریور/ ۱۵ سپتامبر تا روز یکشنبه ۱۷ سپتامبر بر روی علاقمندان به این رقابت ها بود. رقابت صیفی‌جات غول‌پیکر یکی از بخش‌های دیدنی این نمایشگاه بود.

یکصد و دومین نمایشگاه گل و گیاه شهر هروگیت انگیس از روز جمعه ۲۴ شهریور تا روز یکشنبه ۲۶ شهریور ماه  بر روی علاقمندان باز بود.

صیفی‌جات

هر سال بیش از یکصد هزار نفر از نمایشگاه گل و گیاه شهر هروگیت در انگلیس بازدید می‌کنند که نزدیک به یک هزار غرفه در آن دایر می‌شود. از بخش‌های دیدنی این نمایشگاه رقابت صیفی‌جات غول‌پیکر است.

صیفی‌جات

آقای پیتر گلاتزبروک با پیاز ۶ کیلو و ۶۵۰ گرمی‌اش با لبخند وارد این رقابت شد

این هیئت داوران که برای انتخاب غول‌پیکر‌ترین‌ها باید صیفی‌جات ارائه شده به این نمایشگاه را بطور دقیق اندازه‌گیری کرده و وزن کند.

صیفی‌جات

اگر چه پسوند “چه” در زبان فارسی، علامت “تصغیر” است، اما در مورد این “پیازچه” کاربردی ندارد. این غول پیکرترین پیازچه است.

صیفی‌جات

حالا این چغندر غول‌‌پیکر که بر روی دوش “جو آدرتون” سنگینی می‌کند را ببینید که برنده جایزه هم شده است.

صیفی‌جات

اما این تنها جایزه جو نیست آقای”جو آدرتون” با هویج غول‌پیکر جایزه دیگری را هم به خودش اختصاص داده است. اما رقابت ‌هویج‌ها با هم تنها یک برنده نداشت.

صیفی‌جات

هویچ های بلند هم رقابت خود را داشتند، اینجا اعضای هیئت داوران اینبار در حال مقایسه هویج‌ها برای انتخاب “بلند‌ترین هویج” هستند.

صیفی‌جات

بعد از هویچ نوبت می رسد به “کدو سبز” که در مازندران به آن “کیچِلیک” گفته می‌شود، و می‌تواند تا حدود یک متر هم رشد کند.

به نظر می رسد، آقای پیتر گلاتزبروک با این کدوسبز غول‌پیکر به وزن ۶۶ کیلو و ۸۰۰ گرم برنده این رقابت برای غول پیکرترین کدوسبز شده است.

صیفی‌جات

نوبت می رسد به کلم غول‌پیکر، اینبار این آقای “ایان نیل” است که برنده بزرگترین کلم سال ۲۰۱۷ در جشنواره گل و گیاه در شهر هروگیت انگلیس شد. وزن این کلم ۲۵ کیلو و ۴۰۰ گرم است.

صیفی‌جات

صیفی‌کاران در مجموع در ۱۳ رشته از سیب‌زمینی، هویج و چغندر گرفته تا گوجه‌فرنگی و خیار و لوبیا می‌توانند عنوان “غول‌پیکر” را تصاحب کنند.

رقابت بعدی بین بزرگترین کدو حلوایی ها است، علیرغم اینکه رکورد بزرگترین کدوحلوایی جهان بالغ بر ۸۰۰ کیلوگرم است، اما امسال ریچادر مان با این کدو در رقابت صیفی‌جات غول‌پیکر در سال ۲۰۱۷ برنده شد.

صیفی‌جات

بعد از رقابت کدوها می رسیم به رقابت بین خیارهای غول پیکر که باید منتظر رای هیئت داوران باشیم. این خیارها نیز برای کسب عنوان “غول‌پیکر” به رقابت پرداخته‌اند که در حال ارزیابی از سوی دو عضو هیئت داوران هستند.

دو عضو هیئت داوران در حال ارزیابی هستند، این خیارها نیز برای کسب عنوان “غول‌پیکر” به رقابت پرداخته‌اند.

صیفی‌جات

در رقابت دیگری اعضای هیئت داوران در حال ارزیابی طول این “تُرب” هستند، تا برنده را مشخص بکنند. واقعاٌ ترب به این بزرگی دیده بودید!!!

صیفی‌جات

اقتصاد شهر هروگیت با ۳۵۰ هزار فعال اقتصادی، وابسته به صنایع نمایشگاهی است و نمایشگاه این شهر سومین نمایشگاه بزرگ در بریتانیا است. بهره‌وری فعالان اقتصادی این منطقه از برگزاری نمایشگاه‌ها سالی ۱۵۰ میلیون پوند است.

نمایشگاه گل و گیاه شهر هروگیت سالی دوبار برگزار می‌شود. در نمایشگاه بهاره این شهر، طراحان گل و باغچه کارهای خود را به نمایش می‌گذارند.

هر سال بیش از یکصد هزار نفر از نمایشگاه گل و گیاه شهر هروگیت بازدید می‌کنند که نزدیک به یک هزار غرفه در آن دایر می‌شود.

صیفی‌جات

گفتنی است که بخشی از درآمد این نمایشگاه در اختیار فعالیت‌های خیریه قرار می‌گیرد. گفته می شود تاکنون ۷۰ گروه از کمک‌های مالی حاصل از این نمایشگاه نیز بهره‌مند شده‌اند.

  به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment