ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > ۷ سال و نیم زندان برای منصوره بهکیش ، حکم دادگاه تجدید نظر

۷ سال و نیم زندان برای منصوره بهکیش ، حکم دادگاه تجدید نظر

۷ سال و نیم زندان برای منصوره بهکیش، حکم دادگاه تجدید نظر
ایران – اجتماعی

۷ سال و نیم زندان برای منصوره بهکیش ، حکم دادگاه تجدید نظر

بر اساس گزارشات رسیده، حکم ۷ سال و نیم حبس تعزیری برای خانم منصوره بهکیش فعال مدنی، توسط دادگاه تجدید نظر تأیید شده است.

خانم بهکیش به دلیل دادخواهی از مسئولان جمهوری اسلامی در باره کشته شدن شش تن از اعضای خانواده‌اش در دهه شصت به هفت سال و نیم زندان محکوم شده و این حکم ۱۳دی ماه از سوی دادگاه تجدید نظر تأیید شده است.

منصوره بهکیش به اتهام «تبلیغ علیه نظام» و «اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور» به هفت سال و نیم حبس تعزیری محکوم شده بود، ماه گذشته حکم زندان این فعال مدنی در دادگاه تجدید نظر عینا تایید شد. گفتنی است وی در زمان بازجویی از حق داشتن وکیل محروم بوده است.

پیش تر نیز منصوره بهکیش که شش عضو خانواده‌ی خود را در اعدام‌های دهه‌ی ۶۰ از دست ‌داده است، در سال ۱۳۹۱ به خاطر پیگیری حقیقت در مورد اعدام‌های دهه‌ی ۱۳۶۰، به «اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی از طریق تشکیل مادران عزادار» و «تبلیغ علیه نظام» متهم و به چهار سال زندان محکوم شد. سه سال و شش ماه از این مدت تعلیقی و شش ماه تعزیری است.

خانم منصوره بهکیش از اعضای گروه مادران و خانواده های خاوران است که نزدیکانشان در دهه ۶۰ بدون محاکمه در دادگاه، توسط جمهوری اسلامی بصورت پنهانی اعدام شدند.

خانواده اعدامیان و قربانیان قتل های سیاسی با نگارش بیانیه‌ای حکم هفت سال و نیم زندان منصوره بهکیش را محکوم کرده و خواستار آزادی و لغو احکام صادره برای وی شدند.

خانم بهکیش در خصوص بیانیه‌ی خانواده های اعدام شدگان و قربانیان قتل های زنجیره‌ای در صفحه فیس‌ بوک خود نوشته است ” من نیز به این حکم و تمامی احکام ناعادلانه و جنایت هایی که مسوولان جمهوری اسلامی ایران از ابتدای به قدرت رسیدن شان بر سر ما فعالان سیاسی و اجتماعی آوار کردند، به شدت معترضم و بی تردید در هر کجا که باشم، هر روز محکم تر از دیروز، راه دادخواهی را تا رسیدن به آزادی و برابری و عدالت پی خواهم گرفت و تمامی شرکای سهیم در ماندگاری جنایت کاران را به پای میز محاکمه خواهم کشاند. “

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment