ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > ۶۱ مصدوم در تصادف مینی‌بوس حامل کارگران با یک اتوبوس + عکس

۶۱ مصدوم در تصادف مینی‌بوس حامل کارگران با یک اتوبوس + عکس

حادثه تصادف اتوبوس ۱

ایران – کارگری

۶۱ مصدوم در تصادف مینی‌بوس حامل کارگران با یک اتوبوس

۲۴ شهریور ماه،‌ مسئول روابط عمومی اورژانس کشور از تصادف یک دستگاه مینی‌بوس حامل کارگران با یک دستگاه اتوبوس و مصدومیت ۶۱ نفر خبر داد.

مسئول روابط عمومی اورژانس کشور ربیع‌زاده با اعلام تصادف در جاده گرمسار گفت: صبح امروز ساعت ۵:۳۰ بامداد یک دستگاه مینی بوس با یک دستگاه اتوبوس در محور سمنان به گرمسار یک کیلومتر بعد از ده نمک برخورد کرده است.
وی می افزاید: در این تصادف ۶۱ نفر مصدوم شدند که ۴۸ نفر از آنها توسط ۸ دستگاه آمبولانس به بیمارستان معتمدی اعزام شده و ۱۳ مصدوم نیز در محل درمان شده‌اند.
ربیع‌زاده روابط عمومی اورژانس کشور خاطرنشان کرد: یک بیمار به نام عارف نیز در بخش  icu اینتبوبه (لوله‌گذاری) شده است.

بنابه گزارشات رسیده، این مینی بوس حامل کارگرانِ یکی از شرکت‌های تولیدکننده طیور در آرادان بود که کارگران را برای شیفت صبح به کارخانه منتقل می کرد.
یادآوری می شود که روزسه‌شنبه۲۱ شهریورماه نیز در یک تصادف دیگر و بر اثر سقوط اتوبوس به عمق ۱۰۰ متری دره در جاده آبعلی ۱۱هموطن جان سپردند و ۲۶ نفر زخمی شدند.

 حادثه تصادف اتوبوس

ایران یکی از نقاط حادثه‌خیز جهان از نظر رانندگی است

بر اساس گزارشی که پژوهشکده بیمه مرکزی ایران منتشر کرده‌ است، در میان ۱۹۰ کشور جهان، ایران پس از کشور آفریقایی سیرالئون، بالاترین نرخ مرگ ‌و میر را در جاده‌ها دارد.

علت بسیاری از تصادفات در جاده‌های ایران یا وقوع تراژدی‌هایی مانند سقوط اتوبوس به دره عدم ایمنی جاده‌ها به خاطر هیچ‌گونه رسیدگی جدی به جاده‌های ایران و ایمن سازی جاده ها طی ۳۹ سال حاکمیت دزدان و چپاولگران می‌باشد. کما اینکه شرکت‌های مسافربری به خاطر گرانی افسار گسیخته خودرو که واردات آن دست خانواده و فرزندان و نوه و نبیره مقامات نظام است توان خرید اتوبوس‌های نو و جایگزینی آن‌ها را با اتوبوس‌های کهنه ندارند و کهنگی و فرسودگی وسایل نقلیه یا خرابی قطعات آنها باعث به وجود آمدن چنین فجایع انسانی می‌شود.

حادثه تصادف اتوبوس ۲

 به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment