ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > ۴ کشته و مجروح ناشی از انفجار در مجتمع فولاد کویر دامغان

۴ کشته و مجروح ناشی از انفجار در مجتمع فولاد کویر دامغان

۴ کشته و مجروح ناشی از انفجار در مجتمع فولاد کویر دامغان
ایران ـ کارگری

۴ کشته و مجروح ناشی از انفجار در مجتمع فولاد کویر دامغان

خبر واصله حکایت از انفجار در کوره ذوب مجتمع فولاد کویر شهرستان دامغان دارد. این حادثه در حالی رخ داد که بخشی از مواد مذاب از کوره به بیرون ریخت . زمان وقوع حادثه را برخی منابع، چهارشنبه شب ۱۱بهمن ۹۶ و برخی دیگر، بامداد پنجشنبه ۱۲بهمن ماه ذکر کرده‌اند.

متاسفانه در این حادثه یک کارگر زحمتکش به نام محمدرضا کاشان ۳۴ ساله کشته و ۳ کارگر نیز به اسامی ایمان مظهری ۲۸ ساله، مهدی جلالی ۳۲ ساله و مهدی هراسانیان ۳۴ ساله مصدوم می‌شوند. کارگر جانباخته بر اثر پاشش مواد مذاب و سوختگی شدید درگذشته است. عامل انفجار کوره ذوب، سقوط غلطک بر روی دیگ کوره ذوب عنوان شده است.

مصدومین به بیمارستان منتقل شده و حال عمومی آنان خوب گزارش شده است.

۴ کشته و مجروح ناشی از انفجار در مجتمع فولاد کویر دامغان

بنا به گزارش‌های رسمی یکی از عوامل و دلایل حوادث کار پایین بودن سطح کنترل ایمنی در کارگاه‌ها و شرکت‌های تولیدی عنوان شده است. بی توجهی به شرایط ناایمن و عوامل ایجاد حادثه در محیط كار علاوه بر اینکه خسارت‌های جبران‌ناپذیر جانی برای کارگران برجای می‌گذارد، از نظر اقتصادی نیز زیان های قابل ملاحظه ای را سبب می شود و خسارات مستقیم و غیرمستقیم بر تولید تحمیل شده، میزان بهره وری را كاهش می دهد. گفتنی است که کارگران بعنوان نیروی انسانی شاغل در صنعت که سهم بزرگی از سرمایه را تشكیل می دهند، همیشه در معرض لطمات ایمنی کار، قرار دارند.

درمحيط کار صنعتی دنيا بطورمتوسط  ۸۸ ٪ عوامل بروز حوادث با عامل انسانی در ارتباط مي باشد. اين عامل مختص به بی احتیاطی کارگران نمی‌باشد: بلکه به نوعی بی‌توجهی مسئولان و مدیران نیز باعث بروز حوادث انسانی می‌گردد.

لازم به ذکر است که مجتمع فولادکویر دامغان در ۱۰ کیلومتری محور دامغان ـ سمنان با بیش از ۲۵۰ کارگر سال ۹۵ آغاز به کار کرد و مرحله دوم خط تولید این واحد تولیدی، قرار است که سال ۹۷ راه‌اندازی ‌شود.

در استان سمنان بیش از ۱۸۰۰ واحد تولیدی و صنعتی فعالیت دارد.
شهرستان دامغان بیش از ۹۰ هزار نفر جمعیت دارد.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment