ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > کشته و مجروح شدن ۵ کارگر در یک روز در سه حادثه کاری

کشته و مجروح شدن ۵ کارگر در یک روز در سه حادثه کاری

حوادث کار و کارگر
ایران – کارگری

کشته و مجروح شدن ۵ کارگر در یک روز در سه حادثه کاری

جان باختن ۲ کارگر بر اثر دود زغال در پلدشت

سه‌شنبه شب ۱۴آذرماه، دو کارگر بر اثر دود ناشی از سوزاندن چوب و زغال در روستا ملاکندی پلدشت دچار خفگی شده و جان باختند.

به گزارش خبرگزاریها، سرپرست هنگ مرزی پلدشت از فوت دو کارگر بر اثر دود ناشی از سوختن زغال خبر داد.

«سلیمان بایرامی» درباره فوت دو کارگر اظهار کرد: دو کارگر بر اثر دود ناشی از سوزاندن چوب و زغال در روستا ملاکندی پلدشت در استان آذربایجان غربی دچار خفگی شدند.

سرپرست هنگ مرزی پلدشت افزود: اجساد برای بررسی و تحقیق به پزشکی و قانونی انتقال یافت.

 

مرگ یک کارگر ساختمانی در اثر ریزش ستون ساختمان

ریزش یکی از ستون‌های ساختمان در حال احداث، منجر به مرگ کارگری در شهرستان آمل شد.

به گزارش  خبرگزاریها ، روز سه شنبه ۱۴ آذرماه پایگاه خبری پلیس اعلام کرد در پی کسب خبری از مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر حادثه منجر به جرح در یکی از ساختمان‌های در حال احداث در شهرستان آمل بلافاصه ماموران کلانتری ۱۳ آمل به محل حادثه اعزام شدند.

این حادثه که در زمان بتون ریزی ستون‌های یک ساختمان در حال احداث روی داد، یکی از کارگران این ساختمان به نام سید داوو د. – ب به علت افتادن ستون به شدت مجروح و به علت شدت صدمات و جراحت‌های وارده، قبل از حضور عوامل امدادی جان باخت.

علت دقیق این حادثه توسط کارشناسان در دست بررسی است.

 

کشته و زخمی شدن دو کارگر شرکت پالایش نفت آبادان

‌دو نفر از کارگران بهره برداری شرکت پالایش نفت آبادان روز سه‌شنبه ۱۴ آذرماه هنگام آماده سازی کارهای تعمیراتی در واحد SRU (واحد گوگرد سازی) دچار گازگرفتگی شدند که یک نفر از آنها جان خود را از دست داد و یک نفر دیگر دچار صدمات شدید شده است.

به گزارش خبرگزاریها ، دو نفر از کارگران بهره برداری شرکت پالایش نفت آبادان به نام‌های «جمال خنفری» و «حمید زارع» روز گذشته هنگام آماده سازی کارهای تعمیراتی در واحد گوگردسازی دچار گازگرفتگی شدند.

در این حادثه که حوالی ساعت ۱۰ صبح اتفاق افتاد جمال حنفری پس از سقوط از ارتفاع ضربه مغزی شد و در ساعت ۱۷ جان سپرد و حمید زارع نیز به همین علت آسیب های جدی دیده و تا شب گذشته در بیمارستان شرکت نفت آبادان بستری بوده است.

کارگر فوت شده در شرکت آبادان مشتاق تعمیرات مکانیک فاز ۳ پالایشگاه را انجام می‌داده و کارگر دیگر نیز مسئول شیفت واحد گوگردسازی است.

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment