ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > ۴ماه معوقه مزدی وعیدی کارگران گروه نساجی فرقانی

۴ماه معوقه مزدی وعیدی کارگران گروه نساجی فرقانی

کارگران گروه نساجی فرقانی
ایران – کارگری

۴ماه معوقه مزدی وعیدی کارگران گروه نساجی فرقانی

کارگران « گروه نساجی فرقانی » ۴ ماه مزد معوقه و عیدی طلبکارند

در گروه نساجی فرقانی حدود ۶۰۰  کارگر  در پنج شرکت مشغول کارند که مزد چهار ماه گذشته به همراه عیدی و پاداش پایان سال را طلبکارند.

کارگران شاغل در «گروه نساجی فرقانی» واقع در شهر صنعتی البرز استان قزوین ۴ ماه دستمزد از کارفرمای خود طلبکارند.

این شرکت در سال ۱۳۸۱ تاسیس گردید و با تولید نخ تکسچرایزینگ در سه سال متوالی به عنوان واحد نمونه صنعتی شناخته شده و در سال ۸۳ واحد نمونه صادراتی نیز معرفی شد.

گروه نساجی فرقانی که شامل کارخانه‌های «یاس نخ»، «یاس نخ البرز»، «نخ البرز»، «صنایع بافت تکمیلی ایران» و «نخ پاسارگاد» می‌شود، همگی آنها تحت مسئولیت کارفرمای واحدی در محوطه‌ای واقع در شهر صنعتی البرز قزوین و کاسپین مشغول به کارند.

منابع کارگری با یادآوری اینکه مدیریت این مجموعه مانند سایر بنگاه‌های اقتصادی در چند سال گذشته برای تامین منابع مالی با چالش‌هایی روبرو بوده است، افزود: نگرانی کارگران از این است که مبادا با استمرار وضعیت فعلی این کارخانه‌ها، معوقات مزدی آن‌ها در ماه‌های آینده افزایش پیدا کند.

طبق اظهارات کارگران، علاوه بر دستمزد، مدیریت گروه فرقانی بدهی‌های مالی زیادی بابت تاخیر در پرداخت بیمه کارگران به تامین اجتماعی دارند و در این زمینه می‌توان گفت: دفترچه‌های درمانی کارگران هرچند ماه یکبار با مشکل تامین اعتبار روبروست.

آنها با اشاره به بلاتکلیفی کارگران این پنج  واحد نساجی، گفتند: باوجود آنکه این کارخانه‌ها در زمینه فروش و تولید محصولات خود هیچ مشکلی ندارند اما کمبود منابع  مالی باعث شده درخصوص تامین مواد اولیه تولید دچار مشکلات اساسی شوند به‌طوری‌که تولید هم‌اکنون در کارخانه «یاس نخ البرز» موقتا متوقف شده است و کارگران سایر واحدها هم مرتبا دست به اعتراض صنفی می‌زنند.

اگر هرچه سریعتر به وضعیت کارخانه‌های «گروه نساجی فرقانی» رسیدگی نشود، در آینده نزدیک شاهد تعطیلی کامل واحدهای آن و بیکاری کارگرانش خواهیم بود.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment