۲۳ ماه حقوق پرداخت نشده کارگران «ایران برک» - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > ۲۳ ماه حقوق پرداخت نشده کارگران «ایران برک»

۲۳ ماه حقوق پرداخت نشده کارگران «ایران برک»

۲۳ ماه حقوق پرداخت نشده کارگران «ایران برک»
ایران – کارگری

۲۳ ماه حقوق پرداخت نشده کارگران «ایران برک»

بر اساس اخبار رسیده ۱۰۳ کارگر شاغل در کارخانه ایران برک رشت از تا ۲۳ ماه حقوق دریافت نکردند و مطالبات مزدی طلبکار هستند.

این کارگران معترض که در وضعیت معیشتی سختی قرار دارند، می‌گویند که از کارفرمای این واحد صنعتی تا نزدیک به ۲۳ماه معوقات مزدی طلبکارند.

بنابه به گفته این کارگران زحمتکش این کارخانه، تعداد این کارگران که ۲۳ ماه است حقوق دریافت نکردند، نزدیک به ۱۰۳ نفر است که از این میان ۳۰ کارگر تا پیش از تعطیلی کارگاه نوپوش در بخش دوزندگی ایران برک مشغول به کار بوده‌اند.

به نظر می رسد تا پایان شهریور ماه سال جاری، ۵۰ نفر از این کارگران در کارگاه نوپوش مشغول دوخت کت‌و شلوار بوده‌اند؛ به غیر از کارگران منتقل شده به بخش ریسندگی ایران‌برک، سایر کارگران نوپوش تعدیل و به بیمه بیکاری معرفی شده‌اند.

کارگران ایران برک می‌گویند دلیل پرداخت نشدن مطالبات مزدی آنها با مشکل کمبود نقدینگی کارفرما در ارتباط است و این در حالی است که تا حدود دو سال پیش، بیش از هزارو ۲۰۰ کارگر در این واحد تولیدی مشغول کار بودند.

بر اساس گفته کارگران باقیمانده در ایران برک آنها از نیروهای رسمی و قرار دادی هستند که بین ۱۰ تا ۲۰ سال، سابقه کاری دارند، بیشتر این کارگران مشمول مقررات مشاغل سخت و زیان آور هستند که در صورت تکمیل سوابق و به اجرا درآمدن مقررات می‌توانند از این فرصت استفاده کنند.

به گفته کارگران زحمتکش ایران برک : حدود دو سال قبل نیز همکاران آنها در این واحد تولیدی اعتراض صنفی مشابهی را آغاز کرده بودند که حدود  ۵۰ روز ادامه یافت.

برای پیگیری این موضوع  رئیس هیت مدیره صنایع پشم بافی ایران برک از پاسخ دادن به پرسش خبرنگاران خودداری کرد و گفت: «برای پیگیری پرسش خود با مدیر عامل کارخانه ایران برک تماس بگیرید»

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment