ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > ۱۴۰۰ صیاد ماهی استان گلستان، ۵ ماه بدون دستمزد در آستانه سال نو

۱۴۰۰ صیاد ماهی استان گلستان، ۵ ماه بدون دستمزد در آستانه سال نو

صیاد ماهی گلستان
ایران – کارگری

۱۴۰۰ صیاد ماهی استان گلستان، ۵ ماه بدون دستمزد در آستانه سال نو

مطابق یک گزارش خبری، بیش از ۱۴۰۰ کارگر صیاد ماهی گلستانی ۵ ماه از دریافت مطالبات مزدی‌شان می‌گذرد.

یک عضو هیئت مدیره اتحادیه صیادان استان گلستان امان کلگی توماج، ضمن اعلام این خبر می‌گوید که در استان گلستان ۱۴۰۰ صیاد فعال در ۲۱ شرکت تعاونی در دو بندر «پره‌ترکمن» و «پره‌کومیش‌تپه»، طی ۵ ماه گذشته، مطالبات خود را از سوی «شرکت مادر تخصصی خدمات کشاورزی» بابت صید ماهیان خاویاری دریافت نکرده‌اند.

اما شرکت مادر تخصصی خدمات کشاورزی به عنوان کارفرما نیز مهم‌ترین عامل عدم پرداخت مزد آنها را کمبود نقدینگی و نبود منابع مالی ذکر کرده است.

به گفته این عضو هیئت مدیره اتحادیه صیادان استان گلستان، مسئولان شرکت مادر تخصصی خدمات کشاورزی در بخش ماهیان خاویاری استان گلستان ماه‌هاست که می‌گویند برای پرداخت دستمزد ۵ ماهه گدشته ۱۴۰۰ کارگر صیاد ماهی بودجه نداریم.

او با بیان اینکه هر ساله از بیستم مهر ماه تا بیستم فروردین سال بعد فصل صید ماهی‌های خاویاری آغاز می‌شود، در ادامه افزود: پیش از این مطالبات صیادان ماهی‌های خاویاری بعد از گذشت یک هفته از سوی شرکت مادر تخصصی خدمات کشاورزی پرداخت می‌شد.

به گفته توماج،، در سخت‌ترین شرایط با حداقل دستمزد  که رقم آن به ۵۰۰ هزار تومان هم نمی‌رسد، صیادان گلستانی مشغول صید ماهی‌های خاویاری هستند که آنهم به تاخیر افتاده است.

مشخص نیست در چنین شرایطی و در آستانه سال نو، صیادان زحمتکش چگونه می‌خواهند نانی بر سفره خانواده بگذارند و احیانأ عیدی برای فرزندانشان تهیه کنند. صیادان نیز سرنوشتی مانند دیگر کارگران زحمتکش که در واحدهای تولیدی مختلف کشور کار می‌کنند دارند و وجه مشترک همه این عزیزان خالی بودن سفره‌شان است. آنچه که مسئولین نظام حتی نیم نگاهی هم به آن نمی‌اندازند.

 

بیشتر بخوانید: صیادان ؛ درآمد سالیانه ۱۰۰ میلیون، هزینه بیمه ۳۰۰ میلیون!

بیشتر بخوانید: ارزان خریدن ماهی برای کارخانه‌های کنسرو سازی و اعتراض صیادان

بیشتر بخوانید: صیادان ؛ در دام مشکـلات و خطرات شغل فصلی صید

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment