ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > ۱۱ ماه حقوق پرداخت نشده کارگران شیرآلات سیمگون

۱۱ ماه حقوق پرداخت نشده کارگران شیرآلات سیمگون

حقوق کارگران

ایران – کارگری

۱۱ ماه حقوق پرداخت نشده کارگران شیرآلات سیمگون

روز پنجشنبه ۲۳ شهریور ماه ۱۳۹۶ کارگران شیر آلات سیمگون که تعداد آنها حدود ۸۰ نفر است گفتند که حقوق پرداخت نشده آنان مربوط به شش ماه آخر سال ۹۵ و ۵ ماه سال جاری ۹۶ می‌شود . همچنین کارفرما عیدی سال ۹۴ و ۹۵  آنان را پرداخت نکرده است.

کارگران کارخانه شیر آلات سیمگون قزوین می گویند بابت دست کم ۱۱ ماه دستمزد و عیدی سال‌های ۹۴ و ۹۵ از کارفرمای خود طلبکارند.

یک کارگر شاغل در کارخانه شیر آلات سیمگون که در کیلومتر ۳ جاده قزوین رشت واقع شده با یادآوری اینکه به دلیل کمبود منابع مالی و سایر مشکلات مدیریتی، از چندین سال قبل مشکلات آنان آغاز شده است، گفت: دلیل پرداخت نشدن حقوق من و سایر همکارانم کمبود نقدینگی و نبود منابع مالی به دلیل کاهش حداقلی فعالیت تولیدی و نیروی کار کارخانه است.
او با بیان اینکه سوابق کاری هر یک از کارگران به بطور متوسط به ۱۵ سال می‌رسد، می گوید: جدا از حقوق پرداخت نشده در ۱۱ماه گذشته، پرداخت سنوات  حدود ۸ سال قبل کارگران به تعویق افتاده و خبری از پرداخت آن نیست.
این کارگر اضافه می کند: در شرایط فعلی آنچه برای او و همکارانش حائز اهمیت است، دریافت مطالبات و حفظ امنیت شغلی آنها است؛ چرا که در منطقه محل کارشان فرصت شغلی دیگری وجود ندارد اما آنها باید پاسخگوی نیازهای خانواده‌هایشان باشند.

طاهری مدیر اداری مالی شرکت صنایع سیمگون ضمن تایید  تعویق حقوق کارگران شاغل در این واحد صنعتی ، مشکلات نقدینگی را عامل تاخیر در پرداخت حقوق کارگران دانست.

او در ادامه می افزاید:

این واحد علیرغم اینکه مشکلات زیادی در زمینه تولید دارد اما همچنان به همت کارگران به تولید محصولات خود ادامه می‌دهد، دلیل تاخیر در پرداخت دستمزد کارگران، مشکلات نقدینگی است که آن هم از چندین سال قبل به مرور با افزایش مشکلات تولید، ایجاد شده است.
بنابه گفته طاهری، عمده‌ترین مشکل این واحد تولیدی انباشت بدهی‌های مالی کارخانه به چند نهاد دولتی و خصوصی همانند اداره تامین اجتماعی، چندین بانک و همچنین اداره دارایی است.

البته طاهری و سایر مسئولین و مقامات نمی‌گویند که عدم پرداخت حقوق کارگران امروز به یک امر رایج در همه کارخانجات و کارگاههای تولیدی در سراسر کشور تبدیل شده‌است و کارگران زحمتکش که درمقال کار طاقت فرسایشان حقوقی ناچیز دریافت می‌کنند درحال حاضر همان حقوق ناچیز را هم با ماهها تأخیر و بصورت قسط بندی شده دریافت می‌کنند. این امر حاصل کلان سیاستهای اقتصادی کشور است که برپایه غارت و چپاول تمام ثروتهای عمومی کشور توسط عده محدودی در حاکمیت چیده شده است.

 به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment