ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > یـک زندانی در زنـدان ســقــز، در آســتــانــه فــلــج شــدن

یـک زندانی در زنـدان ســقــز، در آســتــانــه فــلــج شــدن

زندانی
ایران – اجتماعی

یک زندانی در زندان سقز، در آستانه فلج شدن

سامان رحمانی، زندانی محبوس در بند سلامت زندان سقز، به علت جراحت دست و عدم دریافت خدمات درمانی مناسب در آستانه فلج شدن قرار دارد و همچنان از دریافت خدمات پزشکی و اعزام به بیمارستان محروم مانده است.

زندانی محبوس در زندان سقز که علی‌رغم جراحت وارده به یکی از دستانش از دریافت خدمات درمانی مناسب محروم مانده است، با روبرو شدن با این واقعیت که در صورت عدم رسیدگی لازم به زودی از ناحیه دست بصورت دائم فلج خواهد شد، دست به اعتراض زده است. او در ماه گذشته برای مدت کوتاهی اعتصاب غذا کرد که با وعده مسئولین به اعتراض خود پایان داد؛ اما با کارشکنی مجدد و خلف وعده مسئولان، دوباره دست به اعتراض زده است.

یکی از اعضای خانواده آقای رحمانی، ضمن تایید این خبر گفت: “بیست روز پیش آقای سامان رحمانی در اعتراض به عدم رسیدگی پزشکی و عدم اعزام به بیمارستان، به مدت ۵ روز دست به اعتصاب غذا زد؛ با این حال مسئولان زندان توجهی به حال این زندانی که در آستانه فلج شدن قرار دارد، نکرده‌اند و صرفا با دادن وعده‌هایی از او خواستند به اعتصابش پایان دهد.

در حال حاضر دست این زندانی به دلیل بریده شدن تاندون‌ها، از کار افتاده است؛ با اینحال قاضی ناظر زندان به وی گفته است که “شما صلاحیت رفتن به خارج از زندان را ندارید”. در حال حاضر وضعیت این زندانی وخیم است و همچنان از انتقال وی به بیمارستان جلوگیری می‌شود.”

منبع نزدیک به این زندانی تاکید کرد “آسیب دیدگی دست وی به دلیل اصابت چاقو درخارج از زندان بوده، با اینحال فردی که طرف نزاع بوده از بستگان مسئولان ارشد زندان است برای همین آقای رحمانی معتقد است محروم کردن او از دریافت خدمات درمانی تعمدی و به قصد انتقامجویی است.” آقای رحمانی هم‌اکنون چهار سال و نیم از محکومیت خود را سپری کرده است.

این هم یکی از موارد  نقض حقوق بشری توسط مقامات جمهوری اسلامی است که دائما بشکل های احمقانه‌ای  منکر نقض آن در رسانه های دولتی در خطاب به ارگانهای بین المللی هستند لازم به یاد آوری است که جمهوری اسلامی بیش از ۵۰ بار بخاطر نقض حقوق بشر محکوم شده است . و این محکومیت‌ها هر ساله تکرار می‌شود.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment