ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > گلرخ ایرایی پس از ۵۰روز اعتصاب غذا و تهدید جانی از سوی زندانیان قرچک

گلرخ ایرایی پس از ۵۰روز اعتصاب غذا و تهدید جانی از سوی زندانیان قرچک

گلرخ ایرایی
ایران – اجتماعی

وضعیت بحرانی گلرخ ایرایی پس از ۵۰ روز اعتصاب غذا  تهدید جانی از سوی زندانیان قرچک

زندانی سیاسی، گلرخ ایرایی ، پس از ۵۰ روز اعتصاب غذا در وضعیت بحرانی قرار دارد با این حال مسئولین تا کنون اقدامی برای رسیدگی به خواسته وی نکرده‌اند.

خانم گلرخ ایرایی که از ۱۴ بهمن در اعتصاب غذا به سر می‌برد، طی این مدت دچار بیهوشی های مکرر، ۲۰ کیلوگرم کاهش وزن، نارسایی کلیه و ورم شدید پا گشته است.
از سویی دیگر تعدادی از زندانیان قرچک نیز او را مورد تهدید جانی قرار داده اند.

یادآوری می‌کنیم که  پزشکان ضمن هشدار در خصوص خطر ایست قلبی گلرخ ایرایی تأکید کرده‌اند که این زندانی سیاسی می‌بایست فورا تحت مراقبت قرار گیرد و وضعیت‌اش پیگیری شود با این حال مسولان زندان همچنان از رسیدگی به درخواست خانم ایرایی خودداری می کنند.
خانم ایرایی در این مدت شش روز در اعتصاب خشک به سر برد و چند بار دچار تشنج شد.

گلرخ ایرایی در اعتراض به انتقال غیرقانونی اش به زندان قرچک وارمین دست به اعتصاب غذا زده و اعلام کرده است که تا زمان بازگشت به اوین دست از اعتصاب نمی‌کشد.
گلرخ ایرایی به همراه آتنا دائمی چهارم بهمن ماه برای بازجویی به بند دو-الف سپاه اوین منتقل و به دلیل خودداری از پاسخگویی به بازجویی همراه ضرب و شتم به قرچک ورامین تبعید شدند.

گفته می‌شود که در بند دو الف پنج مرد با اسلحه آنان را مورد ضرب و شتم قرار داده‌اند.
در ادامه برای این دو زندانی سیاسی اخیرا در زندان پرونده جدیدی مفتوح شده است و در تاریخ ۲۷ دیماه برای چهارمین بار به دادسرا احضار شده بودند.
این فعال حقوق بشر در سوم آبان ماه ۹۵ بدون دریافت احضاریه کتبی از سوی نیروهای امنیتی سپاه دستگیر و به زندان اوین منتقل شد.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment