ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > گلرخ ایرایی و آرش صادقی، زندانیان سیاسی ، ممنوع‌الملاقات شدند

گلرخ ایرایی و آرش صادقی، زندانیان سیاسی ، ممنوع‌الملاقات شدند

گلرخ ایرایی و آرش صادقی، زندانیان سیاسی
ایران ـ اجتماعی

گلرخ ایرایی و آرش صادقی، زندانیان سیاسی ، ممنوع‌الملاقات شدند

بنا به گزارش دریافتی، گلرخ ایرایی و آرش صادقی، زندانیان سیاسی ، به‌رغم ابتلای آرش صادقی همسر گلرخ ایرایی به سرطان، همچنان ممنوع‌الملاقات هستند. در این گزارش آمده است که گلرخ ایرایی و آرش صادقی ، زندانیان سیاسی نزدیک به هشت ماه است که ممنوع‌الملاقات می‌باشند؛ آنها از یکم بهمن ۱۳۹۶ تا ۱۵ شهریور ۱۳۹۷ تنها اجازه یک ملاقات داشته‌اند.

در پیگیری این دو زندانی سیاسی مشخص شده است که ممانعت دادیار زندانیان سیاسی (رستمی) و رئیس زندان رجایی‌شهر (غلامرضا ضیایی)، عامل ممنوعیت ملاقات آنها می‌باشد. در ادامه گزارش به آخرین تلاش این زوج زندانی برای دیدار یکدیگر اشاره شده که در روزهای اخیر و به علت شرایط بیماری آرش صادقی، دادیار زندانیان سیاسی، رستمی، دستور ملاقات آنها را صادر کرده؛ ولی غلامرضا ضیایی از اعزام این زندانی، خودداری به عمل آورده است.

این در شرایطی است که این دو زندانی در طول تمام این هشت ماه تنها اجازه یک ملاقات را داشته‌اند. غلامرضا ضیایی که به شدت با دیدار آرش صادقی و گلرخ ایرایی مخالف است، در توجیه این ممنوع‌الملاقات کردن آنها گفته است که هر اتفاقی اعم از اعتراض،تحصن و…در بند سیاسی رجایی‌شهر رخ می‌دهد، یک سر آن به آرش صادقی مربوط است. ضیایی در ادامه افزوده است که به نظر می‌رسد این شخص از انتقالش به رجایی‌شهر درس نگرفته است. او تا رفتارش را اصلاح نکند، از سوی زندان برای او اجازه ملاقات صادر نخواهد شد.

شایان یادآوری است که پس مدتها پیگری، روز شنبه ۳ شهریورماه ۱۳۹۷ آرش صادقی جهت معاینه به بیمارستان اعزام شد و پزشک متخصص پس از معاینه و مشاهده اسکن مغز استخوان و جواب بیوبسی، اعلام کرد که این زندانی سیاسی به سرطان استخوان مبتلا است.

بیشتر بخوانید: آرش صادقی مبتلا به سرطان استخوان ؛ افزایش نگرانی‌ها پیرامون وضعیت وخیم او

فراخوان به مداوای فوری آرش صادقی در خارج از زندان از سوی دید‌بان حقوق بشر

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment