ایران کارگر > اخبار > دستفروشان و کولبران > فیروزکوه: گزارش تصویری از تخریب دکه های مواد غذایی بدست ماموران شهرداری

فیروزکوه: گزارش تصویری از تخریب دکه های مواد غذایی بدست ماموران شهرداری

 ایران – دستفروشان فیروزکوه

 

گزارش تصویری از تخریب دکه های مواد غذایی در فیروزکوه بدست ماموران شهرداری

ماموران شهرداری در فیروزکوه در منطقه گردشگری ساواشی٬ دکه و آلاچیق های ساکنین محروم روستای ساواشی را ویران کردند.

دکه ها و آلاچیق های ساکنین روستای ساواشی که از طریق فروش مواد غذایی به گردشگران امرار معاش می کردند بدست ماموران شهرداری ویران شد.

dakeha3

ماموران شهرداری بدون اخطار قبلی با استفاده از تاریکی شب و بدون حکم دادستان و امام جمعه شهرستان فیروزکوه، شبانه به این روستا حمله کرده و همه دکه ها و آلاچیق های اهالی را ویران کردند. این عمل باعث بیکاری عده زیادی از مردم این روستا شده است.

مردم محروم این منطقه گفتند دولت نه تنها کاری برای ما ایجاد نمی‌کند بلکه حداقل کارهایی را که خودمان ایجاد کرده ایم تا لقمه نانی بدست بیاوریم را هم از بین می برد.

مسئولین دولتی این عمل را برای دومین بار است که انجام میدهند. خسارتی که به روستاییان وارد شده بالای  ۱۰۰ میلیون تومان است.

بار اول شهرداری گفته بود چون جواز نداشتند دکه های آنها را خراب کردند اما این بار با آن که جواز هم گرفته بودند بار دیگر تنها محل امرار معاش روستاییان با خاک یکسان شد.

آیا دولت در مقابل این اعمال ضدمردمی مأموران دولتی بدنبال ایجاد اشتغال است؟ آیا اراده، خواست و توان ایجاد شغل برای خیل بیکاران جامعه را دارد؟ و اگر نه، آیا این اقدامات به خیل بیکاران و از آنجا به خیل بزهکاران نمی افزاید؟

واقعیت این است که دولت و ساختاری که اراده و توان حل مشکلات بیشمار اقتصاد بیمار این جامعه را ندارد و مسئولانش در دزدی و غارت ثروتهای مردم و خالی کردن جیب های ملت؛ منعی در برابر خود نمی‌بینند و در مملکتی که دکلهای نفتی دزدیده می شود و دزدان میلیاردی براحتی در پناه بی قانونی زندگی کرده و بعد هم از کشور فرار می‌کنند؛ تنها راه حل ایستادگی و مقابله با هر شیوه و وسیله ممکن در برابر چنین اقداماتی است.

dakeha2 dakeha dakeha4 dakeha5

 

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment