گزارشی در باره زلزله ، بلای طبیعی یا سوداگری با جان انسانها - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > گزارشی در باره زلزله ، بلای طبیعی یا سوداگری با جان انسانها

گزارشی در باره زلزله ، بلای طبیعی یا سوداگری با جان انسانها

گزارشی در باره زلزله یا سوداگری با جان انسانها
ایران – اجتماعی – زلزله

گزارشی در باره زلزله، بلای طبیعی یا سوداگری با جان انسانها

زلزله آمد، خانه ها ویران شد، خانه های ناامن مدفن انسانها شد، بیمارستانی که باید شفای مردم میشد، خود گورستان کارکنان شد، مسکن مهر ارمغان عفریته مرگ شد و اینها در کشوری است که از هواپیماهایش، تابوت مرگ، از جاده هایش، شرنگ نیستی، از معادنش تنوره دیو زوزه می کشد.

بلای زلزله ، مصیبت نامردمان نامسئولی است که در برابر حرمت جان انسانها چشم فرو بستند و چیزی به جز مطامع، سود و ثروت و قدرت خود را نمی بینند،  مسئولینی که منفعت طلبانه ،به قیمت جان انسانها با کم فروشی در ساخت و ساز مسکن مهر  و بیمارستانی که با لرزش زمین باعث این فجایع شدند، سزاوار محاکمه و پاسخگوی مصائب و مشقات مردم هستند.

زمانی این فجایع رخ می دهد که بشر امروز با دستاوردهای علم و تکنولوژی به عالی ترین راههای پیشگیری، مقابله و سازماندهی حوادث غیرمترقبه دست یافته است.

و اکنون وظیفه سیستم حاکم است که در اولین اقدام عاجل با استفاده از تمام امکانات برای نجات انسانهایی که زیر آوار مانده ، درمان صدمه دیدگان و مجروحین، آماده نمودن شرایط مناسب زندگی در فصل سرما برای آسیب دیدگان و بازماندگان اقدام نماید و هر چه سریع تر به این امور باید سامان دهد.

اما بر خلاف انتظار ستاد بحران تشکیل شده در استان کرمانشاه در پیامکی نسبت به هرگونه تجمعی هشدار می‌دهد و می‌نویسد. لطفاً ضمن حفظ آرامش و هوشیاری و جای گیری در محل های امن، از هرگونه ازدحام و تجمع خودداری نموده و منتظر اطلاعیه های بعدی باشید!

این طور که به نظر می رسد ستاد بحران قبل از اینکه به ‌فکر بسیج همه امکانات برای کمک به مردم زلزله زده و مصیبت دیده باشد بیشتر نگران تجمعات اعتراضی مردم است که بدلیل ناکار آمدی و بی‌کفایتی مسئولیت اداره این بحران، امکان شکل گیری این تجمعات اعتراضی وجود دارد.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment