ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > گزارشی تصویری از فاجعه در سرپل ذهاب

گزارشی تصویری از فاجعه در سرپل ذهاب

ایران – اجتماعی

گزارشی تصویری از فاجعه در سرپل ذهاب

یکی از شاهدان عینی در سرپل ذهاب مشاهداتش را از این شهر چنین می گوید:
اینجا سوریه ایران است٬ سر پل ذهاب دو روز است که زلزله شده هنوز آوار برداری می کنند. امکانات در حد صفر است . هنوز تلویزیون و رسانه های حکومتی آمار دقیق را اعلام نکرده اند.

عمق فاجعه به حدی استکه تا از نزدیک نبینیم باور نمیکنیم .همه چیز با خاک یکسان شده و تمام ساختمانها ریخته است. امیدوارم یک هزارم کمکهایی که به سوریه شده به دست این مردم هم برسد.

شایان ذکر است که نیروهای نظامی و دولتی قبل از ورودی شهرهای زلزله زده ایستاده اند و از ورود هر نوع کمک مردمی جلو گیری میکنند و نمیگذارند مستقیم به دست مردم برسد .

آنها همچنین از ورود مردم سایر شهرها برای کمک به زلزله زدگان ممانعت به عمل می آورند.

بنا‌ به گزارشهای دریافتی سه‌شنبه شب 23آبان جمعی از جوانان نجف آباد که برای امدادرسانی به هموطنان زلزله‌زده به‌سمت کرمانشاه رفته بودند در ورودی شهر با بازرسی نیروهای امنیتی مواجه شدند مورد سؤال قرار گرفتند که کجا می‌خواهید بروید؟ چه کمکی می‌خواهید بکنید؟ کمکهای خودتان را به چادر هلال احمر بدهید.
مأموران امنیتی در برابر اصرار این جوانان که بگذارید برویم همدردی کنیم، این درخواست را رد کرده و آنها را برگرداندند.

آنها همچنین مانع از ورود مردم به شهرهای زلزله زده می شوند تا نتوانند عمق فاجعه را اطلاع رسانی کنند.

عجیب اینکه علیرغم انبوه کمک رسانی مردمی اما بدلیل اینکه ارگانهای دولتی همه کمکها را نزد خود انبار کرده اند باز هم مردم زلزله زده و داغدار بدون سرپناه و بدون غذای کافی در سوز و سرما شب را بسر می‌کنند و هیچ فریادرسی هم نیست. برخی می‌گویند چه بسا دولت کمکهای مردمی را سرجمع می‌کند تا به صورت کاروانهای کمک رسانی، به سوریه و لبنان و عراق ارسال کند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment