ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > گزارشی از آخرین وضعیت کارگران بازداشتی گروه ملی صنعتی فولاد اهواز

گزارشی از آخرین وضعیت کارگران بازداشتی گروه ملی صنعتی فولاد اهواز

کارگران
ایران ـ کارگری

گزارشی از آخرین وضعیت کارگران بازداشتی گروه ملی صنعتی فولاد اهواز

کارگران گروه ملی فولاد اهواز در طول هفته گذشته در اعتراض به نبود مواد اولیه و دستمزدهای عقب‌افتاده سه ماهه خود دست به تجمع اعتراضی زدند. در تجمع روزهای دوشنبه ۲۱خردادماه و سه‌شنبه ۲۲خردادماه این کارگران، شماری از تجمع‌کنندگان که تعداد آنها به ۶۰ تن بالغ می‌شد، بازداشت شدند.

کارگران‌بازداشتی ابتدا به بازداشتگاه مرکز جرائم مواد مخدر اهواز و سپس به زندان شیبان اهواز منتقل شدند. تعدادی ازکارگران بازداشتی بدنبال پایداری و تجمعات اعتراضی همکاران‌شان، طی روزهای گذشته و روز دوشنبه ۲۸خردادماه با تودیع وثیقه آزاد شدند؛ اما از این بین ۵ تن دیگر همچنان در بازداشت به سر می‌برند.

با ادامه بازداشت این کارگران معترض، خانواده‌های بازداشت‌شدگان و کارگران گروه ملی فولاد در اهواز جهت پیگیری آزادی کارگران بازداشت شده مقابل دادگستری و دادگاه انقلاب شهر اهواز تجمع کرده و اعلام کردند تا آزادی تمامی این افراد دست از اعتراض برنخواهند داشت.

اسامی کارگران آزاد شده روز دوشنبه ۲۸ خردادماه به قرار زیر است:
١. سعید شابثی ٢. امیر حریزاوی  ٣. علی طاهری اصل ۴. محمود خسروشاهی
علاوه بر این چهار تن آقای سلمان‌زاده، کارگر نگهبان یک کلینیک که در فلکه سوم کیانپارس اهواز نیز به همراه بقیه کارگران در شب ۲۱ خرداد بازداشت شده بود، روز دوشنبه آزاد شد.

بیشتر بخوانید: کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز همچنان معترض و مشکلات همچنان لاینحل

یادآوری می‌شود که گروه ملی فولاد ایران در اهواز که متعلق به گروه سرمایه گذاری امیر منصور آریا بود، پس از ماجرای اختلاس سه هزار میلیاردی مدیریت موقت آن به قوه قضاییه واگذار شد. اکنون تنها بخش لوله‌سازی با ۴۰۰ کارگر فعال است و بقیه بخش‌ها به دلیل نبود مواد اولیه فعالیت ندارند. کارگران‌معترض گفته‌اند که اگر دولت در تامین مواد اولیه همکاری کند بقیه بخش‌های این شرکت نیز فعال خواهند شد.

همچنین لازم به ذکر است که در اسفندماه سال ۱۳۹۶ بدنبال تجمع اعتراضی کارگران‌شاغل در شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران در مقابل استانداری خوزستان و در سطح شهر اهواز، اطلاعات نیروی انتظامی این شهر، به درب منازل کارگران شرکت‌کننده در تجمع مراجعه و به بازداشت‌های گسترده‌ آنها اقدام نموده بود.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment