ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > گزارشی از آخرین وضعیت محمد حبیبی ۲۹ روز بعد از بازداشت غیر قانونی وی

گزارشی از آخرین وضعیت محمد حبیبی ۲۹ روز بعد از بازداشت غیر قانونی وی

محمد حبیبی
ایران – اجتماعی

گزارشی از آخرین وضعیت محمد حبیبی ۲۹ روز بعد از بازداشت غیر قانونی وی

امروز ۱۰ فروردین ماه ۲۹ روز از بازداشت محمد حبیبی می گذرد اما همچنان این عضو هیات مدیره کانون صنفی معلمان استان تهران بصورت بازداشت موقت در زندان اوین است.

آقای محمد حبیبی روز شنبه ۱۲ اسفند ماه در مقابل هنرستان کار و دانش اندیشه توسط نیروهای لباس شخصی همراه با خشونت دستگیر شد و به زندان اوین منتقل گردید.
بازپرسی شعبه ۲ زندان اوین اتهامات اجتماع و تبانی به قصد اخلال در امنیت داخلی و تبلیغ علیه نظام را به این فعال صنفی منتسب نمود مصادیق این اتهامات شرکت در تجمعات صنفی سال های قبل از جمله تجمع ۱۳ مهر ۹۶ و انعکاس خبرهای صنفی و آموزشی از جمله اخبار مربوط معلمان زندانی بوده است.

آقای محمد حبیبی در بازپرسی و در روند بازجویی ضمن رد اتهامات بر فعالیت های صنفی و آموزشی خود در چارچوب تشکیلات کانون تاکید نموده است.
بعد ۱۶ روز انفرادی، محمد حبیبی روز ۲۷ اسفند به قرنطینه منتقل گردید سپس به بند ۴ زندان اوین منتقل شد وی هم اکنون در سالن ۳ این بند بصورت بازداشت موقت زندانی است.

وی بعد از انتقال به بند عمومی روز سه شنبه ۷ فروردین موفق شد در ملاقات هفتگی همسر و پدر و مادر خود را ملاقات نماید.
به گفته خانواده این زندانی، در این ملاقات وضعیت روحی و جسمی وی خوب بوده است و عنوان کردند که  ایشان ضمن تشکر از حمایت های همکاران و فعالان مدنی و تشکل های صنفی و مدنی ، به  همه مردم ایران بخصوص کنشگران صنفی و معلمان تبریک و شاد باش نوروزی گفته است.

باید یادآوری کنیم که آقای محمد حبیبی برای تبدیل قرار بازداشت خود به قرار وثیقه اقدام نموده است ولی هنوز از طرف مسئولین قضایی اقدامی در این مورد صورت نگرفته است،  شاید با پایان یافتن تعطیلات نوروزی و با موافقت بازپرس پرونده شرایط آزادی ایشان فراهم شود.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment