گرفتاری کارگران صنایع لبنی پالود از معوقات مزدی - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > گرفتاری کارگران صنایع لبنی پالود از معوقات مزدی

گرفتاری کارگران صنایع لبنی پالود از معوقات مزدی

پالود پارسیان
ایران – کارگری

گرفتاری کارگران صنایع لبنی پالود از معوقات مزدی

رسانه‌های نیشابور از تاخیر ۵ ماهه در پرداخت دستمزد حدود ۱۶۰ کارگر واحد تولیدی « پالود پارسیان » خبر دادند.

شرکت صنایع لبنی پالود پارسیان تولیدکننده محصولات لبنی در شهرک صنعتی خیام نیشابور است. در چندین سال اخیر کارفرمای این شرکت به بهانه گسترش بحران در صنایع لبنی و کمبود نقدینگی، حقوق کارگران را با تاخیر پرداخت می‌کند.

کارگران این کارخانه گفتند: با اینکه کارخانه پالود فروش خوبی در زمینه محصولات لبنی در منطقه داردو در شرایطی که محصولات این کارخانه به برخی کشورهای همجوار مانند تاجیکستان، افغانستان و کردستان عراق و تعدادی از کشور‌های منطقه خلیج فارس صادر می‌شود، تاخیرپالود پارسیان در پرداخت حقوق برای کارگران سوال برانگیز شده است.

باوجود بهبود وضعیت مالی کارخانه در سالجاری، شرایط مالی کارگران تغییری نکرده و مشکلات معیشتی آنان به تبع عدم دریافت حقوق، روز به روز بیشتر می‌شود.

بدون تردید بی‌توجهی کارفرمایان برخی واحد‌های تولیدی به مشکلات کارگرانشان مستقیما در کیفیت محصولات تاثیرگذار است، اما کارگران کارخانه صنایع لبنی پالود با وجود آنکه ۵ ماه حقوق نگرفته‌اند تنها به دلیل احساس مسئولیت در قبال سلامت مردم، تمام تلاش خود را برای حفظ کیفیت محصولات تولیدی این واحد انجام می‌دهند.

لازم به یاد آوری است که شركت صنايع غذايي پالود پارسيان در سال ۱۳۷۹ در زميني به مساحت ۲۴۰۰۰ متر مربع در محل شهرك صنعتي خيام نيشابور با هدف توليد و بسته بندي انواع شيرخشك راه اندازي گرديد، اين واحد توليدي با بهره گيري از تجارب ارزنده پرسنلی با ۲۰ سال سابقه فعاليت توليد محصولات لبني و با استفاده از مدرن ترين ماشين آلات كمپاني هاي اروپايي شروع به كار نمود و در مدت زمان كمتر از ۲ سال تمامي ماشين آلات آن نصب و راه اندازی گردیده و به بهره برداري رسيد و همچنین زمينه اشتغال و فعاليت جهت ۱۵۰ نفر فراهم گرديد.

اما اکنون مثل بسیاری از واحدهای تولیدی، کارگران این کارخانه نیز با مشکل حقوق‌های معوقه و وضعیت دردناک معیشتی مواجه هستند. کارگران صنایع غذایی پالود پارسیان نیز مثل بسیاری از کارگران در کارخانجات مختلف کشور در آستانه سال نو نگران وضعیت معیشتی خود هستند و اینکه آیا قادر خواهند بود یک عیدی هرچند کوچک برای فرزندانشان تهیه کنند؟

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment