ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > قطع پای دوم مصطفی احمدپور، کولبر مجروح در اثر انفجار مین، در بیمارستان ارومیه

قطع پای دوم مصطفی احمدپور، کولبر مجروح در اثر انفجار مین، در بیمارستان ارومیه

انفجار مین
ایران ـ کولبران

قطع پای دوم مصطفی احمدپور، کولبر مجروح در اثر انفجار مین، در بیمارستان ارومیه

براساس گزارش رسیده، وضعیت عمومی یک کولبر کُرد به نام “مصطفی احمدپور” ٢١ ساله فرزند رحمان اهل روستای “شختان” از توابع پیرانشهر بر اثر شدت جراحات وارده ناشی از انفجار مین وخیم و از ناحیه پا دچار نقص عضو شده است.

به گفته یک منبع آگاه، این کولبر کُرد که در پی انفجار مین یک پای خود را از دست داده بود، پای دیگرش نیز براثر شدت جراحات قطع شده است.
این منبع آگاه افزود: وی هم‌اکنون در بخش آی سی یو بیمارستان مهاباد بستری می‌باشد.

مصطفی احمدپور، روز پنج‌شنبه ۱۷ اسفندماه، در پی تعقیب و گریز نیروهای انتظامی حکومت ایران در منطقه “قمطره” پیرانشهر وارد میدان مین شده‌ بودند‌ که درپی انفجار مین، یک کولبر دیگر کُرد به نام “امیرخان رخیده” ٢٨ سالە فرزند معروف اهل روستای “ترکش سفلی” بر اثر شدت جراحات وارده ناشی از انفجار مین جان خود را از دست داده بود و یک تن دیگر به نام “پیمان زارعی” به صورت سطحی زخمی شده بود.

بر اساس اطلاعات موجود، ٦ میلیون هکتار از خاک ایران به مین آلوده است و بنابه آمارها، بیش از ٢٠ میلیون مین در سراسر ایران وجود دارد که از این میان استان‌های ایلام، کرمانشاه، کُردستان و آذربایجان‌غربی به دلیل امنیتی بودن و همچنین مرزی بودن این مناطق، بیشترین مین‌های کاشته‌شده را به خود اختصاص داده‌اند.

بیشتر بخوانید: تعقیب توسط نیروی انتظامی و کشته و مجروح شدن۲  کولبر بر اثر انفجار مین

چندی پیش نیز در یک خبر داشتیم که شلیک به کولبران زحمتکش و پی پناه همچنان از سوی نیروی انتظامی و مرزبانان ادامه دارد و حتی در آستانه سال نو متوقف نشده است. مردان نان‌آوری که بدلیل بیکاری توان تأمین زندگی خانوادگی را ندارند و تلاش می‌کنند تا با کسب حداقل درآمد از کار سنگین و طاقت فرسای کولبری بتوانند در شب عید سفره‌شان را کمی رنگین کنند و از خجالت همسر و فرزندان گرسنه خود در آیند اما در جمهوری اسلامی که همه ارزشهای انسانی رنگ باخته است نه فکری به حال این همه جوان بیکار در کشور می‌کنند و نه می‌گذارند تا این جوانان با تحمل سختی و مشقت زیاد حداقل درآمدی داشته باشند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment