ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > کودک‌آزاری و قربانی شدن یک دختر‌بچه ۵ ساله در سمنان

کودک‌آزاری و قربانی شدن یک دختر‌بچه ۵ ساله در سمنان

کودک‌آزاری سمنان

ایران – کودکان

کودک‌آزاری و قربانی شدن یک دختر‌بچه ۵ ساله در سمنان

روز چهارشنبه ۲۶ مهرماه، دختربچه پنج ساله‌ای که آسیب‌های جسمانی بسیاری بر بدنش دیده می‌شد به بیمارستان امیرالمؤمنین سمنان منتقل شد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، این کودک پنج ساله دچار خونریزی داخلی و مغزی شده و ۱۳۷ مورد جراحت، جای سوختگی، ضرب‌دیدگی و آزارهای دیگر بر بدن وی دیده می‌شود.
بر اساس گزارشی که به دست رادیو فردا رسیده است، والدین او متهم شده‌اند که کودک خود را مورد ضرب و شتم طولانی قرار داده‌اند اما آنها این اتهام را رد کرده‌اند.
این کودک در حال حاضر در بخش آی سی یوی بیمارستان امیرالمونین بستری است و سطح هوشیاری کمی دارد.

در ماه‌های اخیر موارد مختلفی از کودک ٱزاری در ایران گزارش شده است.

کودک‌آزاری سمنان
بنیتا قربانی بیگناه دیگر کودک‌آزاری

رئیس مرکز فوریت‌های اجتماعی سازمان بهزیستی در هفته‌های گذشته ضمن اشاره به اینکه در سال گذشته ۸۶ درصد کودک‌آزاری‌ها توسط والدین صورت گرفته، گفت که، ۱۶۴۲ مورد از این کودک‌آزاری‌ها توسط پدر اتفاق افتاده است.

ماجرای کودک آزاری‌ها از آتنای معصوم تا بنیتای چندماهه و . . .  فقط قسمتی ناچیز از درد و رنج کودکان ایرانی است.

موضوع کودکان کار و کودکان دستفروش هرکدام داستانی جداگانه‌اند که باید کتابها در باره آنها نوشت.

بیاد داریم که همین چند هفته پیش چگونه نیروی انتظامی در شبیخونی خشونت بار و هراس‌انگیز برای کودکان معصوم،  اقدام به دستگیری کودکان دستفروش در نقاط مختلف تهران نمود و کودکان بی‌گناه و بدون پشتیبان را با اٍعمال خشونت، از سطح خیابانها جمع نمود.

آتنا قربانی کودک‌آزاری
آتنا قربانی کودک‌آزاری

همچنین باید اشاره کرد به کودکانی که در مناطق غربی کشور اقدام به کولبری میکنند و برای تأمین قوت لایموت خانواده‌شان،  با جثه نحیفشان معصومانه بارهای سنگین را از سخره‌ها عبور میدهند، کودکان بلوچستان و وضعیت مدارس کپری آنها و کودکان جنوب تهران و وضعیت معیشتی آنها و انبوه کودکانی که بدلیل فقر خانواده امکان تحصیل را ندارند و در کوچه  و خیابان در معرض انواع آسیب های اجتماعی هستند

بر این حدیث هفتادمن پایانی نیست مگر اینکه این حاکمیت ناکارآمد و دزد  و فاسد در تمامیت آن جابجا شود و حاکمیتی که جز به آزادی و آسایش و خوشبختی تمامی ایرانیان از هر نژاد و مذهب نمی‌اندیشد مستقر گردد.
بدون شک در سایه چنین حاکمیتی کودکان این سازندگان فردای ایران زمین نیز حال و روزی دگر خواهند داشت . . .

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment