ایران کارگر > اخبار > اخبار اقتصادی > کم‌آبی در ۵۶ روستای قصر قند در سیستان و بلوچستان

کم‌آبی در ۵۶ روستای قصر قند در سیستان و بلوچستان

عکس بحران کم‌آبی

‌ایران – کم‌آبی

آبرسانی به ۵۶ روستای قصرقند در سیستان و بلوچستان با تانکر

معاون تأمین آب و آبرسانی شرکت آب و فاضلاب در سیستان و بلوچستان گفت: شهرستان قصرقند دارای ۴ مجتمع آبرسانی است که حدود ۲۳ روستا را زیر پوشش دارد و ۱۰ روستای دارای شبکه تک روستایی است و ۵۶ روستای این شهرستان که با مشکل کم‌آبی مواجه هستند با تانکر آبرسانی می‌شود.

عکس کم‌آبی
تصویری از به اصطلاح آبرسانی به روستاها

غلامحسین لکزائیان‌پور معاون تأمین آب و آبرسانی شرکت آب و فاضلاب روستایی سیستان و بلوچستان در جریان بازدید از مناطق قصرقند گفت: شهرستان قصرقند دارای ۴ مجتمع آبرسانی است که حدود ۲۳ روستا را زیر پوشش دارد و ۱۰ روستای دارای شبکه تک روستایی است و بیش از ۵۶ روستای این شهرستان با تانکر آبرسانی می‌شود.

لکزائیان پور افزود: اقداماتی در راستای رفع و یا کاهش معضل کم‌آبی در برخی از روستاهای شهرستان قصرقند صورت گرفته که برطرف کردن مشکل یکی از دوحلقه چاه روستای هیت که ریزش کرده، حفر یک حلقه چاه جایگزین در روستای کریم آباد به دلیل ریزش کردن چاه قبلی این روستا، رفع نشتی خط انتقال مجتمع ۱۸ روستایی چورک،  کف شکنی چاه روستای کوشوک و نصب پوسته برای یکی از چاه‌های روستای ساربوک از جمله آنها است.

در ادامه لکزائیان پور از تشکیل اکیپ کشف انشعابات غیرمجاز در شهرستان قصرقند خبر داد و گفت: متأسفانه با وجود کم‌آبی، دمای بالای هوا و مصرف زیاد آب، تعدادی از افراد سودجو در روستاهای دارای شبکه آبرسانی قصرقند، به برداشت غیرمجاز از شبکه آب شرب اقدام می‌کنند.

لکزائیان پور در پایان بر موضوع صرفه‌جویی و بهینه مصرف کردن آب، بخصوص در مناطق دچار کم آبی تأکید کرد و مردم را دعوت به رعایت الگوی مصرف در شرایط کمبود آب پیش آمده کرد.

تأسف بار اینکه این مقام دولتی هم بجای پرداختن به اصل موضوع که سیاستهای ویرانگر اقتصادی دولت است راه کار را در صرفه جویی مردم آنهم در گرمای بالای ۵۰ درجه در این استان میداند!

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment