ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > یک حرکت فوق‌العاده انسانی، کمک زنان زندانی سیاسی اوین به زلزله‌زدگان

یک حرکت فوق‌العاده انسانی، کمک زنان زندانی سیاسی اوین به زلزله‌زدگان

اوین
ایران – اجتماعی – زلزله

یک حرکت فوق‌العاده انسانی، کمک زنان زندانی سیاسی اوین به زلزله‌زدگان

 عده ای از زندانیان سیاسی ـ عقیدتی بند زنان زندان اوین با به فروش رساندن کارهای هنری خود ، به هموطنان زلزله زده کرمانشاه کمک کردند.

موج همبستگی و کمکهای مردمی به مردم داغدار زلزله زده هر روز جلوه‌های تازه‌ای می‌یابد. و در مقابل عدم اقدام جدی ارگانهای دولتی در پشتیبانی فعال از زلزله زدگان به سهم خود کمی از درد و آلام خانواده‌های زلزله زده می‌کاهد. زلزله اخیر از یک طرف در تمام جهات خود، بیانگر یک همبستگی عمومی مردمی بود و از طرف دیگر نمودی دیگر از ناکارآمدی دولت و ارگانهای وابسته بیشمار که در گیرو دار این اتفاق فاجعه‌آمیز بدنبال پرکردن جیب خودشان یا ارسال کاروانهای کمک به سوریه و لبنان بودند و در اوج وقاحت، حتی اجازه نمی‌دادند کمکهای مردمی بصورت مستقیم بدست خانواده‌های نیازمند برسد و دهها نفر از جوانانی که قصد کمک رسانی به مناطق زلزله زده را داشتند بازداشت نمودند.

بنا به گزارش های رسیده از زندان اوین ، عده ای از زندانیان سیاسی ـ عقیدتی بند زنان زندان اوین با به فروش رساندن کارهای هنری خود ، به هموطنان زلزله زده کرمانشاه کمک کردند.
اين كاردستي ها در یک بازارچه خیریه كه به همت فعالین مبارزه با آسیبهای اجتماعی برگزار شد، بفروش رسيد.

آنها با درآمد بدست آمده از این فروش، هزينه تهیه تعدادی چادر و مقداری پوشاك گرم براي هموطنان زلزله زده منطقه دشت ذهاب در غرب كشور را به وسع خود ، تامین کردند.لازم به ذکر است که زندانیان و بخصوص زندانیان سیاسی و آنهم زنان زندانی که در شرایطی بسیار طاقت فرسا و تحت مضیقه های متعدد قرار دارند ، به این اقدام زیبای انسانی و آموزنده ، مبادرت کرده اند. این درحالی است که  نیاز این زندانیان فداکار به پول و دیگر ملزومات اولیه زندگی در زندان ، بسا بیشتر از کسانی است که در بیرون از زندان بسر می برند. از سوی دیگر خبرها حاکی از عدم رضایت هموطنان زلزله زده از کندی و دیر کرد دولت در ارسال کمک های اولیه به آنهاست.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment