ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > کلیپ صوتی دفاعیات افشاگرانه شکنجه زندانی سیاسی سهیل عربی از درون زندان

کلیپ صوتی دفاعیات افشاگرانه شکنجه زندانی سیاسی سهیل عربی از درون زندان

زندانی سیاسی سهیل عربی
ایران – اجتماعی

کلیپ صوتی دفاعیات زندانی سیاسی سهیل عربی از درون زندان

سهیل عربی زندانی سیاسی دفاعیات خود در دادگاه را جهت اطلاع عموم منتشر کرد. بنابر گزارشات رسیده زندانی سیاسی سهیل عربی هم اکنون جهت شرکت در دادگاه تحت فشار قرار دارد.

کلیپ صوتی دفاعیات زندانی سیاسی سهیل عربی:

متن دفاعیات سهیل عربی با صدای خودش :

ناقضان حقوق بشر حتی برای قانونهای خود هم احترام قائل نیستند.
مسئولان زندان اوین از اعزامم به دادگاه جلوگیری کردند.این درحالی است که اولا طبق ماده ۹۰  آیین نامه اجرایی سازمان زندانها پوشیدن لباس زندان اجباری نیست. ثانیا دادیار ناظر بر زندان با ارسال نامه ای برای مسئولان زندان اوین من و تعدادی دیگر از زندانیان سیاسی را مطابق مصوبه مجلس معاف از پوشیدن لباس زندان کردند و ثالثا از تاریخ ۲۷ شهریور ۹۶ و مطابق پرینت زندان، محکومیت تحمل حبس من بابت پرونده اول پایان یافت و با توجه به دستور بازپرس پرونده دوم در تاریخ مذکور باید به قید وثیقه آزاد میشدم.
زیرا در پرونده دوم هنوز متهم هستم و در صورتی که مسئولان زندان و دستگاه قضایی شرایط محاکمه علنی با لباس شخصی را مهیا میکردند میتوانستم ثابت کنم نه تنها مرتکب جرمی نشده ام و حتی تحمل یک روز حبس اجحاف درحقم بود؛ بلکه به دلیل سالها تلاش برای روشنگری و هزینه بیش از حد تصوری که بابت حمایت از کودکان کار؛ کارگران و زندانیهای سیاسی و عقیدتی سرزمینم پرداخت کرده ام سزاوار تقدیر و قدردانی می باشم.
البته بسیاری از مردم خردمند و با وجدان زادگاهم و حتی انسان های آزاده و آزاد اندیش سراسر گیتی همیشه مرا مورد لطف خود قرار داده اند و هرگز از مسئولان جمهوری اسلامی انتظار چنین شعوری را نداشتم.
ناقضان حقوق بشر حتی برای قانونهای خود نیز احترامی قائل نیستند. ماده ۷ قانون آزادیهای مشروط و حفظ قانون شهروندی مصوبه سال ۱۳۸۳   بستن چشم؛ تحقیر؛ استخواف؛ پوشاندن صورت؛نشستن پشت سر متهم هنگام بازجویی و انتقال وی به اماکن نامعلوم راممنوع اعلام کرده است .اما تمام این شکنجه ها علیه من اعمال شده است.
انتقال به بازداشتگاه الف یک كه مکانی نامعلوم و فاقد دوربینهای مداربسته است؛ چشمبند، دستبند و حتی پابند زدن؛ نشستن بازجوها پشت سرمن به هنگام بازجویی و ضرب وشتم شدید و ضربه های متعدد به پشت سرم؛ فحش ها و اعمال تحقیر آمیز؛ پوشاندن صورتم به هنگام انتقال؛ همگی مصادیق نقض حقوق شهروندی ام بوده است .
همچنین ماده ۸ دراین قانون تعرض به اسناد و مدارك بی ارتباط با جرم و افشای نامه ها و نوشته ها؛ عكسها و فیلمهای خانوادگی و ضبط بی مورد آنان را نیز منع كرده است. اما هنوز بسیاری از عكسها و فیلمهای خانوادگیمان كه به هنگام بازداشت درسال  ۹۲ توسط ماموران قرارگاه ثارالله ضبط شد به ما بازگردانده نشده است.
ماده ۹ اعمال هرگونه شكنجه بمنظور اخذ اقرار یا اجبار متهم به امور دیگر را منع میكند. اما بازجوهای قرارگاه ثارالله تحت شكنجه مرا مجبوركردند حتی مطالبی كه خودم در نوشتن و انتشار آنها دخالتی نداشتم را بعهده بگیرم و بیش از سه دقیقه از پا آویزانم كردند تا نام دیگر ادمین های سایت را بگویم و زمانی كه دریافتند تن به ادم فروشی نمیدهم گفتند كاری میكنیم كه تا آخر عمرت درزندان بمانی.
اصل ۳۸  قانون اساسی هرگونه شكنجه را برای گرفتن اقرار یا كسب اطلاع ممنوع میداند. اجبارشخص به شهادت؛ اقرار یا سوگند مجاز نیست و چنین شهادت، اقرار و سوگندی فاقد ارزش و اعتبار است. متخلف ازاین اصل طبق قانون باید مجازات شود. اما چرا بازجوهای قرارگاه ثارالله که من و بسیاری از فعالان حقوق بشر را مورد شكنجه های روحی و جسمی قرارداده اند؛ مجازات نشدند و علیرغم آنكه دادگاه رسانه های وابسته ای كه علیه من اقدام به نشر اكاذیب را محكوم به تحمل حبس كرد هنوز پس ازگذشت سه سال مجازات نكرده است؟!!
مگر نه اینكه اصل  ۳۹ قانون اساسی هتك حرمت و حیثیت كسی كه به حكم قانون دستگیر؛ بازداشت یا تبعید شده به هر صورت كه باشد ممنوع و موجب مجازات میداند؟
لازم به یادآوری است كه ایران پس از پیوستن به میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی در سال ۵۴  كه بدون هیچ تحفذ و قید و شرطی آن را از تصویب گذرانده و لذا باید متعهد به انجام آن باشد مطابق بند یك ماده ۱۰  درباره تمام افرادی كه از آزادی خود محروم شده اند باید با انسانیت و احترام ذاتی انان رفتار نموده و درماده ۷ این میثاق بطوركلی هرگونه رفتارغیرانسانی وموهن را ممنوع اعلام كرده است.

سهیل عربی
۲ بهمن ماه ۱۳۹۶

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment