ایران کارگر > اخبار > اخبار اقتصادی > کلاهبرداری رسمی و چپاول دولتی اموال مردم در روز روشن در ایران! + آلبوم عکس

کلاهبرداری رسمی و چپاول دولتی اموال مردم در روز روشن در ایران! + آلبوم عکس

کلاهبرداری دولتی

ایران – اقتصادی

کلاهبرداری رسمی توسط مؤسسات و ارگانهای دولتی در ایران

در جهان تنها دولت ایران است که رسما با مؤسسات و ارگانهایش از مردم کلاهبرداری می‌کند.

یک‌شنبه۱۶مهرماه۹۶ بسیاری از دانشجویان بهیاری و پرستاری که از ۴سال پیش با پرداخت ۳میلیون ۶۰۰هزارتومان به حساب وزات بهداشت و درمان و آموزش پزشکی قرار بوده است که با گذراندن واحدهای لازم طی یک‌سال در دانشگاه‌های پزشکی کشور به عنوان بهیار و پرستار وارد سیستم بهداشت و درمان کشور شوند مقابل وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی در تهران و مقابل دانشگاه‌های پزشکی بسیاری از شهرها و استان‌ها تجمع اعتراضی برگزار کردند.

دولت در آن زمان اعلام کرده بود که می‌خواهد ۱۰هزار بهیار و پرستار وارد سیستم درمان کند که اعلام شد که  برای این کار نیاز است که هر کدام از این دانشجویان مبلغ فوق را پرداخت کند.

اگر تنها ۱۰هزار نفر این مبلغ را پرداخت کرده باشند-که تعداد واقعی چندین برابر این است-  ۳۶میلیارد پول از دانشجویان گرفته شده که معادل ۹ونیم میلیون دلار می‌شود. حالا دولت پس از ۴سال اعلام کرده است که تنها ۵۶۰نفر نیاز دارد و پول را هم که پس نخواهد داد. یعنی به راحتی سر حداقل ۱۰هزار نفر کلاه گذاشته و پول این دانشجویان خورده شده است.

کلاهبرداری دولتی

وضعیت مالباختگان در مؤسسه‌هایی با نام‌های متفاوت نیز در همین چارچوب قابل بررسی است. تنها تفاوت در این کلاهبرداری‌ها نوع باندکلاهبردار آن است. کلاهبرداری از دانشجویان و فرهنگیان و ….. در دست مؤسسات و ارگانهای مختلف دولتی است و کلاهبرداری از اقشار مردم، با واسطه یعنی از طریق مؤسسه‌های پوشالی وابسته به ارگانهای مختلف دولتی صورت می‌گیرد.

همین روزها شاهد تحصن  و تجمع‌های اعتراضی بسیاری از مالباختگان در تهران و دیگر شهرستان‌ها و مراکز استان‌ها هستیم که حتی نمی‌توانند اصل پول خود یعنی تنها مبلغ سپرده شده را بی‌کم و کاست پس بگیرند.

کلاهبرداری دولتی

واقعیت این است یک زد و بند بین این مؤسسات و ارگانهای دولتی و ولی الله سیف رئیس بانک مرکزی وجود دارد و آن هم سردواندن مردم به قصد خسته کردن آنها و تن دادن به وضع موجود است؛ با این توصیف که بانک مرکزی ماموریت دارد هر روز یک فیلی هوا کند تا این غارت شدگان به دنبال آن بدوند. مثلا یک روز می‌گویند این مؤسسه‌ها بدون مجوز بوده است؛ یک روز می‌گویند که به سپرده‌گذاران تا رقم ۳میلیون تومان و یا ۵ و ۱۰ میلیون تومان پول‌شان را برمی‌گردانیم ولی فردا زیر آن می‌زند. اما اینکه پول‌ این مردم مالباخته کجا رفته است و به چه کاری آمده است را باید در حساب آقازاده‌ها و حسن نصر الله و بشار اسد دیکتاتور سوریه و حوثی‌های یمن،  حشدالشعبی عراق و طالبان افغانستان و . . . جستجو کرد.

بنابراین در تمام جهان، دولت در ایران تنها دولت و سیستمی است که از فرق سر تا نوک پا کلاهبردار است. به همین دلیل باید گفت که:

«در جهان تنها دولت ایران است که رسما از مردم کلاهبرداری می‌کند».

کلاهبرداری دولتی کلاهبرداری دولتی کلاهبرداری دولتی

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment