ایران کارگر > اخبار > اخبار کودکان کار > کلاس درس برای کودکان معصوم یا محل مرغداری! + آلبوم عکس

کلاس درس برای کودکان معصوم یا محل مرغداری! + آلبوم عکس

کلاس درس دبستان

ایران – کودکان 

کلاس درس برای کودکان معصوم یا محل مرغداری!

بنا به گزارشات رسیده کمبود فضای آموزشی در جنوب سیستان و بلوچستان منجر تبدیل شدن مرغداری به کلاس درس شد که اعتراضاتی را به دنبال داشت.
به گزارش خبرگزاریها،  کمبودفضای آموزشی در بلوچستان باعث شده که عده ای از دانش آموزان در یک مرغداری درس بخوانند.

در یکی از روستاهای شهرستان سیب و سوران، مرغداری تبدیل به کلاس درس شده است و دانش آموزان در مکتب علم و دانش با کمترین امکانات آموزشی و زیر ساختی گام نهاده اند.
دانش آموزان این مدرسه از وضعیت کنونی این مدرسه گلایه‌مند هستند و خواستار تجهیز امکانات لازم برای ادامه تحصیل از مسئولین و متولیان امر شدند.

دبستان اسما کلوکان روستای کنت شهرستان سیب و سوران ۱۶۰ نفر دانش آموز دارد. این مدرسه دارای چهار کلاس و هفت پایه می باشد.
در این مدرسه که فاقد امکانات سرمایشی، گرمایشی و دیگر امکانات و زیرساخت های اولیه است، تعداد ۶۰ دانش آموزان در مقطع راهنمایی نیز درحال تحصیل هستند.
گفته می شود دو کلاس از این مدرسه چهار کلاسه در یکی از روستاهای محروم شهرستان سیب و سوران توسط والدین دانش آموزان بنا شده است که هر کدام  ظرفیت حضور ۱۵ دانش آموز را داد.

پس از رفت و روب مرغداری و تبدیل آن به مدرسه  و از آنجایی که این مدرسه فاقد میز و نیمکت نیز می باشد، دانش آموزان برای تعلیم علم و دانش بر روی زمین نشسته و علم می آموزند.
فاصله این روستا تا روستای بعدی ۳کیلومتر  می باشد اما مدارس آن روستا از نظر امکانات و فضای آموزشی در وضعیت مناسب تری هستند.
شنیده می شود مدرسه پسرانه ای که در این روستا وجود دارد نیز دارای وضعیت نامناسبی است که می طلبد خیرین و مسئولین مربوطه جهت تأمین فضای آموزشی مناسب تدابیر لازم را بیاندیشند.

واقعیت این است در سایه دزدیهای نجومی در رأس حاکمیت و به تاراج دادن تمام سرمایه ها و هست و نیست یک ملت در جنگهای بی پایان در منطقه برای سرپا نگاه داشتن دیکتاتورهای وحشی، فرزندان رشید ایران‌‌زمین از داشتن حداقل امکانات آموزش هم محروم شده‌اند و حالا حتی دانش‌آموزان چشم براه صدقه و کمک خیرین برای راه‌اندازی کلاسهای درس هستند. امری که بخوبی مؤید آن است که حتی کودکان دانش آموز هم از هر کمک و اقدامی از طرف مقامات مسئول قطع امید کرده‌اند.

کلاس درس دبستان

کلاس درس دبستان کلاس درس دبستان کلاس درس دبستان کلاس درس دبستان کلاس درس دبستان

کلاس درس دبستان

 به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment