ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > آخرین خبر شنبه ۲۳ دیماه: کشف دو جسد دیگر از کارکنان نفتکش ایرانی سانچی + فیلم

آخرین خبر شنبه ۲۳ دیماه: کشف دو جسد دیگر از کارکنان نفتکش ایرانی سانچی + فیلم

نفتکش سانچی در حال سوختن
 ایران – اجتماعی

آخرین خبر شنبه ۲۳ دیماه: کشف دو جسد دیگر از کارکنان نفتکش ایرانی سانچی

خبرگزاری دولتی چین از کشف دو جسد در نفتکش ایرانی «سانچی» توسط تیم نجات این کشور خبر داد.

به گزارش شبکه خبری شین هوآ، چهار تن از اعضای تیم نجات که با لباس‌های مخصوص وارد نفتکش شده بودند، جسد دو ملوان را بر روی عرشه این کشتی پیدا کردند.
این خبرگزاری می‌افزاید که اعضا تیم نجات قصد رفتن به بخش سالم این کشتی را داشتند اما به دلیل حرارت بالا و وجود گازهای سمی مجبور به ترک نفتکش شدند.
شایان ذکر است که جسد دیگری که روز دوشنبه در ۳۰ مایلی محل تصادف و آتش سوزی این نفتکش پیدا شده بود نیز برای شناسایی به شانگهای فرستاده شده است.
نفتکش سانچی که شنبه هفته گذشته در حوالی سیصد کیلومتری ساحل شانگهای بر اثر برخورد شدید با یک کشتی باری دچار حریق شد، همچنان در حال سوختن است.

یادآوری می‌شود در روز شنبه ۱۶ دیماه ۱۳۹۶ نفتکش «سنچی» که در پاناما به ثبت رسیده و ساخت سال ۲۰۰۸ میلادی‌ست، در حال انتقال نفت خام ایران به مقصدی در شرق چین بود که در آب‌های چین با یک کشتی فله‌بر چینی ثبت شده در هنگ‌کنگ برخورد کرد. این حادثه که ساعت ۸ شب به وقت محلی (ظهر شنبه ۱۶ دی به وقت تهران) روی‌داد باعث آتش گرفتن کشتی نفتکـش و مفقود شدن ۳۰ سرنشین ایرانی آن شد. بنابر گزارش خبرگزاری شینهوای چین در همان روز، تمامی ۲۱ خدمه کشتی هنگ‌کنگی که چینی بودند نجات یافتند اما از سرنوشت ۳۰ پرسنل ایرانی و دو خدمه بنگلادشی کشتی ایرانی خبری در دست نیست. طی این مدت جسد یکی از افراد خدمه کشتی نفتکـش ایرانی پیدا شده است و آتش‌سوزی کشتی نفتکش ایرانی هنوز بطور کامل مهار نشده است.

خانواده ملوانان این کشتی پس از گذشت یک هفته از حادثه تصادم و آتش‌سوزی در کشتی بشدت نگران حال و و ضعیت عزیزان خود که از کارکنان این کشتی بوده‌اند هستند. آنها نگرانی فوق‌العاده خودشان را در مصاحبه‌ای که روز پنجشنبه ۲۱ دیماه با خبرنگار یورونیوز انجام دادند ابراز داشتند

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment