ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > کشتن یک کولبر بانه‌ای در مرز پیرانشهر با شلیک مستقیم نیروهای نظامی

کشتن یک کولبر بانه‌ای در مرز پیرانشهر با شلیک مستقیم نیروهای نظامی

کشتن یک کولبر
ایران ـ کولبران

کشتن یک کولبر بانه‌ای در مرز پیرانشهر با شلیک مستقیم نیروهای نظامی

یک کولبر کُرد اهل شهرستان بانه در پی شلیک مستقیم نیروهای نظامی در مرز پیرانشهر جان خود را از دست داد. براساس گزارش رسیده، بامداد روز شنبه دهم شهریورماه ۱۳۹۷، نیروهای نظامی  در مرز پیرانشهر اقدام به کشتن یک کولبر کُرد به نام “محمود کتابی” ٢٤ ساله اهل بانه با شلیک مستقیم کردند.

این گزارش حاکی است که بدون اخطار قبلی این کولبر کُرد را مورد تیراندازی قرار داده‌اند. این کولبر کُرد متأهل و دارای یک فرزند هشت ساله می‌باشد. در همین رابطه نیز، روز جمعه نهم شهریورماه، یک کولبر کُرد به نام “اسعد فرجی” اهل روستای “بارام آباد” از توابع شهرستان سروآباد در پی سقوط از ارتفاعات “ته‌ته” هورامان به شدت زخمی شد.

این کولبر متأهل در پی سقوط از ارتفاع جراحت سنگینی را برداشته و برای مداوا پزشکی به مراکز درمانی سنندج منتقل شده است. یادآوری می‌شود که روز جمعه ۹ شهریور ۱۳۹۷ نیز یک کولبر زحمتکش به نام «اسعد فرجی» اهل روستای «بارام آباد» از توابع شهرستان سروآباد در پی سقوط از ارتفاعات «ته‌ته» هورامان به شدت زخمی شد. این کولبر اهل شهرستان سروآباد بود که در حین کولبری از ارتفاعات گردنه “ته‌ته” سقوط و به شدت زخمی گردید.

همچنین در همان روز جمعه ۹ شهریور ۱۳۹۷، یک شهروند کرد به نام «مهدی خوگر» اهل روستای «دل» از توابع شهرستان سروآباد در پی انفجار مین به شدت زخمی شده بود. این شهروند در حین کار در زمین‌های کشاورزی دچار این حادثه شده و یکی از پاهایش را از ناحیه مچ از دست داد. وی پس از حادثه برای مداوای پزشکی به مراکز درمانی مریوان منتقل شد.

بیشتر بخوانید: جاییکه جان از نان ارزانتر است؛ گزارش ویدئویی تکان دهنده از شرایط سخت کولبران

همچنین بخوانید: جایزه فیلدز برای نابغه ریاضی کرد ایرانی در خارج از ایران؛ قتل برای کولبران کرد در داخل ایران

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment