ایران کارگر > اخبار > دستفروشان و کولبران > کشتار ٢٠٠ راس اسب و زخمی کردن یک کولبر در پیرانشهر و اشنویه + فیلم

کشتار ٢٠٠ راس اسب و زخمی کردن یک کولبر در پیرانشهر و اشنویه + فیلم

کشتار
ایران ـ کولبران

کشتار ٢٠٠ راس اسب و زخمی کردن یک کولبر توسط نیروی انتظامی در پیرانشهر و اشنویه + فیلم

کشتار ۲۰۰ راس اسب کولبران محروم و زخمی کردن یکی از آنها در شامگاه شنبە ٢٩ اردیبهشت ٩٧ با آتش گشودن نیروهای هنگ مرزی در مرز کانی خدا واقع در پیرانشهر بە سوی دستەای از کولبران صورت گرفته است. این عمل در جنگل‌های روستای “میرآباد” و “خیوتگاه” رخ داده است. به گزارش منابع محلی، هویت کولبر زخمی شدە ”علی حسن‌زادە“اهل روستای ”بالاگیر“ (از روستاهای اشنویه) اعلام شده است.

نیروهای انتظامی پس از به رگبار بستن و تلف کردن اسب‌های بارکش کاسبکاران، اجناس کاسبکاران را ضبط و با خود برده‌اند. این اسب‌های بارکش متعلق به کاسبکاران اشنویه و پیرانشهر می‌باشند. لاشه این اسب‌ها پس از تلف شدن در طبیعت رها گردیده است. این اقدام نیروهای انتظامی، تخریب اموال مردم قلمداد می‌شود.

روز یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ماه نیز یک کولبر زحمتکش اهل ارومیه به نام میثم کریم علی، ٢٧ ساله در پی شلیک مستقیم نیروهای انتظامی در ارتفاعات “کیله‌شین” اشنویه جان خود را از دست داد. و جنازه وی به بیمارستان “آشتی” در شهر سوران از توابع اقلیم کردستان منتقل شده است. تا لحظه انتشار این خبر، جنازه این کولبر زحمتکش به خانواده‌اش تحویل داده نشده است.

در خبر دیگری روز یکشنبه ۳۰ اردیبهشت‌ماه، یک کولبر کُرد به نام “رامین سنجی” اهل بخش “نازلو” ارومیه در پی شلیک مستقیم نیروهای انتظامی در مرز منطقه ترگور زخمی گردید. این کولبر در پی اصابت گلوله از ناحیه سینه به شدت زخمی شده و هم‌اکنون در یکی از مراکز درمانی ارومیه تحت مراقبت پزشکی می‌باشد و پزشکان وضعیت عمومی او را وخیم اعلام کرده‌اند. همچنین روز سه‌شنبه ۲۵ اردیبهشت‌ماه، نیروهای انتظامی در گردنه ”تته“، گروهی از کولبران کُرد را هدف قرار دادند که در نتیجه یک کولبر به نام “مصطفی حاجی” به شدت زخمی شد. مصطفی حاجی در پی جراحت شدید ناشی از اصابت گلوله به مراکز درمانی سنندج منتقل شده است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment