ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > کاهش درآمد رانندگان مسافربری ؛ عدم توانایی پرداخت حق بیمه

کاهش درآمد رانندگان مسافربری ؛ عدم توانایی پرداخت حق بیمه

کاهش درآمد رانندگان مسافربری
ایران – کارگری

کاهش درآمد رانندگان مسافربری ؛ عدم توانایی پرداخت حق بیمه

افول اقتصادی بی‌سابقه در کشور، شرایط شغلی رانندگان مسافربری را نیز تحت تأثیر قرار داده است. به اعتقاد رئیس کانون سراسری انجمن‌های صنفی رانندگان بخش مسافر کشور، غلامرضا خادمی‌زاده ؛ کاهش درآمد رانندگان مسافربری ، آنها را حتی از پرداخت حق بیمه عاجز کرده است

با پیدایش شرکت‌های مختلف مسافربری و از طرف دیگر گران شدن قیمت خرید اتوبوس‌ها ، امروز رانندگان اتوبوس کمتر مالک خودرو و کارفرمای خود هستند. عموم رانندگان بیرون‌شهری طرف قرارداد با یک شرکت یا یک مالک اتوبوس هستند.

خادمی زاده شرایط شغلی رانندگان را بدین صورت تشریح می‌کند: «رانندگان دو دسته کلی هستند؛ یک دسته، خودمالک هستند یعنی بخشی از اتوبوس یا تمام آن، مال خودشان است اما دسته دیگر فقط «راننده» هستند. براساس عرف و قانون، این دسته از رانندگان، سرویسی کار می‌کنند و میزان درآمدشان «توافقی» است؛ بنابراین دستمزد رانندگان در استان‌های مختلف فرق می‌کند؛ بعضی حقوق ثابت دارند؛ برخی سرویسی حقوق می‌گیرند و برخی نیز علاوه بر حقوق ثابت، کارانه هم می‌گیرند.»

کاهش درآمد رانندگان مسافربری

غلامرضا خادمی زاده می‌افزاید: «از ابتدای امر هم حقوق رانندگان، قانون ثابتی نداشته چراکه موقعیت استان‌های مختلف، مسافت‌ها و درآمد مالکان، متفاوت است؛ بنابراین می‌شود گفت درآمد رانندگانی که صرفاً «راننده» هستند، مبنای توافقی دارد.»

اما صرف نظر از موضوع فوق،  درآمد رانندگان در ماه‌های اخیر کاهش جدی داشته است؛ خادمی‌زاده این ناکافی بودن دستمزد رانندگان بین شهری را تابع اوضاع اقتصادی کشور می‌داند و می‌گوید: «درآمد مزدبگیران به طور عام پایین آمده است ولی رانندگان از آنجا که درآمدشان وابسته به میزان سوددهی مالکان است، هرگاه اوضاع اقتصادی افول کند و مردم پول کمتری داشته باشند تا خرج مسافرت کنند، درآمد آنها هم کم می‌شود.» کاهش درآمد رانندگان مسافربری مشکلات جدی حتی برای پرداخت حق بیمه برای رانندگان ایجاد کرده است.

اجباری بودن بیمه رانندگان

در خصوص وضعیت بیمه رانندگان مسافربری بین شهری؛ خادمی‌زاده می‌گوید: «کلیه رانندگان بخش مسافر، بیمه هستند؛ بیمه رانندگان اجباری است که پنجاه درصد حق بیمه را دولت می‌پردازد؛ یعنی ۱۳.۵ درصد از ۲۷ درصد را دولت می‌پردازد و ۱۳.۵ درصدِ باقیمانده را خود راننده می‌پردازد؛

او روند بیمه رانندگان را «خویش‌فرما» می‌داند و می‌گوید: از آنجا که رانندگان به‌طور ثابت با یک مالک یا شرکت کارفرمایی کار نمی‌کنند، قانونگذار آنها را «خویش‌فرما» در نظرگرفته است.

کاهش درآمد رانندگان مسافربری

چرا «خویش فرما» ؟!

شایان ذکر است که  این نوع بیمه‌گذاری مورد انتقاد عموم رانندگان است؛ رانندگانی که برای شرکت‌های مسافربری کار می‌کنند، می‌گویند برخی از ما سال‌هاست برای یک شرکت خاص کار می‌کنیم؛ پس چرا نباید آن شرکت کارفرمای ما محسوب شود و ۲۳ درصد حق بیمه را بپردازد؟ چرا باید ما «خویش فرما» باشیم؟!

برخی دیگر از رانندگان نیز مدعی هستند که با «مالک ثابت» کار می‌کنند؛ آنها می‌گویند علیرغم اینکه مزدبگیر ثابت یک فرد خاص هستیم، این فرد هیچ مسئولیتی در قبال حق بیمه‌ی ما ندارد؛ این گروه از رانندگان خواستار اصلاحِ قانون بیمه رانندگان براساس وضعیت موجود و شرایط شغلی خود هستند. به گفته آنها کاهش درآمد رانندگان مسافربری دیگر جایی برای پرداخت حق بیمه توسط راننده باقی نمی‌گذارد.

ماهی یک سرویس، همه درآمد برخی از رانندگان

خادمی‌زاده در ارتباط با مبلغ حق بیمه با توجه به کاهش درآمد رانندگان مسافربری و اوضاع اقتصادی رانندگان، تصریح می‌کند: «همانطور که گفتم اوضاع اقتصادی رانندگان، جدا از اوضاع اقتصادی کشور نیست؛ رانندگان «معمولاً» سرویسی هستند؛ در ماه‌های اخیر، کار کم شده و در نتیجه تعداد سرویس کمتری نصیب آنها می‌شود. در این شرایط، خیلی از رانندگان، کار گیرشان نمی‌آید و در ماه، نهایت دو سرویس مسافر می‌برند؛ در نتیجه از آنجا که هفتاد درصد ماه بیکارند، این مبلغ حق بیمه برایشان زیاد است.

او ادامه می‌دهد: با توجه به متغیر بودن شرایط شغلی رانندگان، رانندگانی هستند که گاهی فقط یک سرویس یا درنهایت دو سرویس در ماه می‌توانند کار کنند؛ به خاطر شرایط اقتصادی مردم، هم تعداد سرویس کم شده و هم تعداد راننده زیاد شده؛ بنابراین درآمد رانندگانی که ماهی یک یا دو سرویس کار می‌کنند، از یک سوم حداقل دستمزد وزارت کار هم کمتر است.

این وضعیت دردناک همه اقشار زحمتکش جامعه است. عموم کارگران و مزدبگیران در وضعیت اسفبار معیشتی بسر می‌برند و اغلب نیز توان پرداخت حق بیمه را ندارند. این وضعیتی است که بن‌بست سیاسی اقتصادی حاکمیت جمهوری اسلامی در جامعه ایجاد کرده است و تا خلأ ید کامل از این حاکمیت هیچ امیدی به بهبود وضعیت معیشتی اقشار کم درآمد وجود ندارد.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment