ایران کارگر > اخبار > اخبار تظاهرات > کازرون :می‌کشم آنکه برادرم کشت، شعار مردم در تشییع هزاران‌نفره شهدای کازرون مجموعه کلیپ

کازرون :می‌کشم آنکه برادرم کشت، شعار مردم در تشییع هزاران‌نفره شهدای کازرون مجموعه کلیپ

ایران ـ اجتماعی

کازرون :می‌کشم آنکه برادرم کشت، شعار مردم در تشییع هزاران‌نفره شهدای کازرون مجموعه کلیپ

شهدای‌ کازرون علی محمدیان‌آزاد و هادی جهانتاب با حضور گسترده مردم کازرون‌در گلزار سید محمد نوربخش به خاک سپرده شدند.
بدنبال ضرب الاجلی که از سوی مردم‌کازرون در رابطه با اجازه دفن شهیدان کازرون اعلام شد، امروز پیکر دو تن از شهدای اخیر تظاهرات و خیزش مردمی کازرون با حضور قوی مردم تشییع شد. به دو کلیپ که از مراسم تشییع شهدای کازرون‌دریافت کرده‌ایم، توجه کنید:

یادآوری می‌شود که مردم‌کازرون گفته بودند تا شهدای شهرشان را تحویل نگیرند و اسرایشان آزاد نشوند، خیابان‌ها را ترک نخواهند کرد. بعد از چندین روز تظاهرات و درگیری گسترده بین مردم و نیروهای انتظامی، دولت در برابر خواست مردم‌کـازرون عقب نشینی کرد و اعلام نمود که از طرح تقسیم کـازرون انصراف داده است.
مردم ایران به خوبی به یاد دارند که معمولا دولت هیچگاه در برابر این خواسته‌ یکپارچه مردم قیام کننده تسلیم نمی‌شد و شهدای قیام از جمله شهدای خیزش‌های دیماه سال گذشته با تاخیر و بدون سر و صدا و با گرفتن تضمین از خانواده‌ها که هیچ مراسمی برگزار نشود، تحویل خانواده‌هایشان می‌داد. اما این بار اتحاد شعار و عمل و ایستادگی ادامه‌دار مردم کـازرون، دولتمردان را وادار به تسلیم کرد.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment