ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > کارگر زحمتکش و زندانی سابق محمد جراحی درگذشت

کارگر زحمتکش و زندانی سابق محمد جراحی درگذشت

محمد جراحی

ایران – کارگری

کارگر زحمتکش و زندانی سابق محمد جراحی درگذشت

ایران کارگر : در گذشت کارگر مبارز و زندانی سیاسی سابق محمد جراحی را به خانواده او و یاران کارگرش تسلیت می گوئیم.

کارگر شریف و زندانی سیاسی سابق محمد جراحی؛ صبح روز پنجشنبه ۱۳  مهر ماه؛ براثر بیماری سرطان درگذشت و به دوست خود شاهرخ زمانی پیوست.
محمد جراحی فعال کارگری در بخش نقاشی ساختمان و اهل تبریز؛ عضو سندیکای نقاشان ساختمان ایران به دفعات دستگیر شده و به زندان افتاده بود.

محمد در سال ۸۶ بدلیل فعالیت در میان کارگران دستگیر شد و بدون داشتن وکیل به اتهامهات تبلیع علیه نظام و به نفع گروههای ضدانقلاب! زندانی شد.

این زندانی علیرغم همه فشارهای روحی و روانی و شکنجه هایی که شد؛ کمر خم نکرد و از مواضع خود کوتاه نیامد.
باید یادآوری کنیم که طی ۵ سال حبس به این کارگر زحمتکش و زندانی سیاسی درشرایطی که مبتلا به بیماری سرطان شده بود حتی مرخصی استعلاجی هم داده نشد و بیماری در او پیش رفت و به نقطه غیرقابل بازگشت رسید.

جعفر عظیم زاده دبیر هیئت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران در باره محمد جراحی چنین گفت:

«محمد جراحی پس از ماهها ایستادگی در برابر  بیماری سرطان، صبح امروز در بیمارستان تجریش چشم از جهان فروبست. مرگ محمد داغ ننگی است بر پیشانی سرکوبگرانی که تاب تحمل فریاد عدالتخواهی این کارگر مبارز را نیاورند.

او را به مدت 5 سال تحت ضد انسانی ترین شرایط به زندان انداختند، در زندان مراقبتهای پزشکی را از او دریغ کردند، تا آخرین دقایق پایان محکومیتش علیرغم جسم بیمار و رنجورش، او را در زندان نگه داشتند و محمد به فاصله کمتر از یکسال از رهائیش از زندان، بر بستر بیماری افتاد و امروز به یار دیرینش شاهرخ زمانی پیوست.
مرگ محمد هر چند که برای همه ما دردناک و تحمل ناپذیر و  برای جنبش کارگری ایران ضایعه ای بزرگ است اما، ما در غم از دست دادن محمد زانوی غم در بغل نخواهیم گرفت و محکم و استوار خواهیم ایستاد و لحظه ای در مبارزه برای تحقق آرمانهای بزرگش درنگ نخواهیم کرد.

ننگ ابدی بر ستمگران و سرکوبگران
بدرود رفیقم، بدرود محمد عزیز، بدرود سرو قامت جنبش کارگری ایران، بدرود، بدرود، بدرود……»

  به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment