ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > گزارشی از شریط کار و وضعیت کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز

گزارشی از شریط کار و وضعیت کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز

فولاد اهواز
ایران‌ ـ کارگری

گزارشی از شریط کار و وضعیت کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز

سایت اتحادیه آزاد کارگران ایران در گزارشی، به شرایط کاری و وضعیت کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز پرداخته است. این رسانه می‌نویسد:

گروه ملی صنعتی فولاد اهواز درسال۱۳۹۰ تا سال ۱۳۹۶توسط قوه قضاییه تحت مصادره و اداره قرار گرفت. در زمانی که این شرکت پس از اختلاس موسوم به اختلاس۳۰۰۰میلیاردی، مصادره گشت، بیش از ۴۵۰هزار تن محصول نهایی فولادی در انبارهای این شرکت موجود بود که تا این زمان هرگز سرنوشت این مقدار محصول، مشخص نگردیده است.

علاوه بر این، گروه ملی صنعتی به هنگام مصادره، در اوج شکوفایی و تولید انواع محصولات فولادی بود؛ بگونه ای که بیش از یک میلیون و سیصد هزار تن فولاد تولید مینمود.

اکنون پس از گذشت ۶ سال از اداره آن توسط قوه قضاییه و واگذاری به فردی که درحال حاضر مدیرعامل شرکت هواپیمایی زاگرس است، چیزی جز یک شرکت ورشکسته و بدهکار از آن باقی نمانده است.

از بهمن ماه سال گذشته بیش از ۳۸۰۰ نفر کارکنان این شرکت، در اعتراض به وضع موجود و تعویق چندماهه حقوق خود، بارها و بارها دست ازکار کشیده و تجمعات اعتراضی برپا کردند.

درحال حاضر، بیش از سه ماه است که کارکنان این شرکت، حقوق خود را دریافت نکرده‌اند. موسوی مالک جدید شرکت، عنوان می‌نماید که مسئول تأمین حقوق پرسنل نیست. در روزهای گذشته بیش از ۶۰۰ نفر از کارگران واحدهای مختلف، به یکباره و بدون اطلاع قبلی به بهانه بازنشستگی از کار برکنار شدند.

درحالیکه سازمان تأمین اجتماعی عنوان کرده که این تعداد کارگران حائز شرایط بازنشستگی نیستند، کارگران هرروز با تهدید و ارعاب توسط مدیران میانی و حتی مالک جدید شرکت مبنی براخراج، مواجه هستند. در این میان، مدیرعامل شرکت، معترضان را نخاله مینامد.

کارگران شرکت، ماه‌ها ست که از دفترچه بیمه اجتماعی و بیمه تکمیلی محرومند و دهها معضل و مشکل کوچک و بزرگ دیگر که باعث گشته صبر کارگران به اتمام برسد.

درجریان اعتراضات و اعتصابات پی در پی سال گذشته تا کنون، بیش از ۳۰ نفر از کارگران معترض بدفعات توسط ستادخبری اطلاعات استان خوزستان و حفاظت اطلاعات نیروی انتظامی، احضار گردیده‌اند؛ بطوریکه آنها نهایتا با تعهدهای کتبی و دربرخی موارد با کفالت آزاد شده‌اند.

 به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment