ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > «مرگ بر کارگر، درود‌بر ستمگر» شعار کارگران فولاد اهواز ،نماز جمعه۴اسفند+کلیپ

«مرگ بر کارگر، درود‌بر ستمگر» شعار کارگران فولاد اهواز ،نماز جمعه۴اسفند+کلیپ

فولاد اهواز
ایران – کارگری

اعتراض گسترده کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز در نماز جمعه امروز این شهر؛  ۴ اسفند کلیپ

کارگران گروه ملی صنعت فولاد اهواز از روز یکشنبه ۲۹ بهمن بعنوان اعتراض به سه ماه حقوق معوقه دست از کار کشیدند. آنها ابتدا جلوی درب ورودی کارخانه تجمع کردند و در روز دوم در مقابل ساختمان مدیریت این شرکت تجمع کرده و خواهان پاسخ مشخص از سوی مدیریت شرکت شدند.
پس از گذشت چند ساعت “گزینی” عضو هیئت مدیره این شرکت در بین کارگران معترض حاضر شده و به صراحت اعلام مینماید که مالک جدید شرکت (موسوی) هیچگونه پولی جهت پرداخت دستمزدهای کارگران نداشته و میبایست تا سال آینده صبر نمائید.
بعد از آن که از طرف کارفرما اعلام شد که پولی برای پرداخت مطالبات کارگران ندارد، کارگران تصمیم گرفتند به اعتصاب خود تا حصول نتیجه ادامه داده و همینطور صبح روز چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ نیز تجمع اعتراضی خود را مقابل ساختمان استانداری خوزستان برگزار نمایند.

کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز در چهارمین روز اعتصاب و در پی بی توجهی کارفرما به خواسته‌هایشان در رابطه با حقوق معوقه خود، دست به تجمع اعتراضی در مقابل استانداری خوزستان زدند.


بنا بر گزارشهای ارسالی کارگران گروه ملی صنعتی فولاد به اتحادیه آزاد کارگران ایران، کارگران این مجتمع بزرگ فولاد در پی چهار روز اعتصاب و
تجمع اعتراضی در برابر استانداری خوزستان و عدم توجه کارفرما و مسئولین استان به خواستهای بر حق اشان، دست به تجمع و اعتراض گسترده در نماز جمعه شهر اهواز زدند.

کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز در شرایطی که روزهای پایانی سال در حال فرا رسیدن است هنوز حقوق ماههای آذر، دی و بهمن را دریافت نکرده اند و علاوه بر آن  کارفرما با عدم واریز حق بیمه آنان به صندوق سازمان تامین اجتماعی که موجب عدم تمدید دفترچه های درمانی شان شده است شرایط به غایت مصیبت باری را برای هزاران کارگر این مجتمع بزرگ صنعتی و خانواده هایشان ببار آورده اند.

بنا بر گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز از ساعات اولیه شروع نماز جمعه اهواز، صدها کارگر معترض گروه ملی صنعتی فولاد اهواز با در دست داشتن پلاکاردهایی وارد محل نماز جمعه شده و دست به اعتراض زدند با این حال هیچیک از مسئولین حاضر در نماز جمعه نه تنها جوابگوی خواستها و اعتراضات آنان نشدند بلکه به مامورین امنیتی و نیروهای انتظامی دستور جلوگیری از اعتراض کارگران را دادند اما کارگران بطور متحد و یکپارچه ای دست به ایستادگی زده و تا پایان نماز جمعه به اعتراض خود ادامه دادند.

کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز امروز در پنجمین روز اعتصاب و در پایان اعتراضی که امروز در نماز جمعه اهواز انجام دادند اعلام نمودند تا دریافت یکجای سه ماه دستمزد معوقه و روشن شدن چگونگی پرداخت حقوق اسفند ماه و عیدی و پاداش و رسیدگی به دیگر خواستهایشان به اعتصاب و اعتراضات خود ادامه خواهند داد.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment