ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > کارگران «کیهان بْد» نگران از امنیت شغلی‌شان

کارگران «کیهان بْد» نگران از امنیت شغلی‌شان

کارگران «کیهان بْد» نگران از امنیت شغلی‌شان
ایران – کارگری

کارگران «کیهان بْد» نگران از امنیت شغلی‌شان

موضوع کاهش فعالیت تولیدی کارخانه «کیهان بْد» واقع در شهرستان تاکستان، باعث شده که حدود۴۰ کارگر این کارخانه تولید کننده محصولات بهداشتی و تنظیم خانواده بابت امنیت شغلی خود احساس نگرانی ‌کنند.

این کارگران می گویند: فعالیت این کارخانه که در زمینه تولید « محصولات بهداشتی و تنظیم خانواده » در استان قزوین قرار دارد از حدود یک سال قبل تا کنون به بهانه مشکلات مالی کارفرما به حداقل رسیده است.

کارگران با بیان اینکه هم اکنون نیز کارگران این کارخانه از وضعیت موجود رضایت ندارند، در ادامه گفتند: کاهش تولیدات این کارخانه تهدیدی بر امنیت شغلی کارگران قرادادی کارخانه شده بطوریکه از تعداد حدود ۱۱۰کارگری که در این کارخانه شاغل بوده اند هم اکنون تعداد حدود ۴۰نفر باقی مانده‌اند و ۷۰ نفر دیگر کارشان را از دست داده‌اند.

بنابه گفته همین منابع کارگری در چند سال گذشته فعالیت  «کیهان بُد» دیگر رونق سابق را نداشته و در نتیجه کارفرما از مدتها قبل ناچار شده است با کاهش نیروی کار بخش زیادی از فعالیت کارخانه را متوقف کند.

کارگران گفتند، دی ماه سال گذشته  کارفرما حدود ۷۰ کارگر کارخانه را یکجا اخراج کرد. تقریبا نیمی از این کارگران در این فاصله زمانی چندین بار اخراج و بکار گرفته شده اند.

آنها می‌گویند اخراج کارگر در این کارخانه به یک رویه تبدیل شده است به طوری که کارفرما هر زمان که سفارش تولید می گیرد از گروهی از نیروی کار  اخراجی خود  دعوت بکار می‌کند.

بنابه گفته منابع کارگری علیرغم موارد ذکر شده، پرداخت مطالبات مزدی کارگران شاغل در این کارخانه دست کم یک ماه به تاخیر افتاده است و بیمه تامین اجتماعی آنان نیز دچار مشکلاتی است.

براساس گفته کارگران این واحد تولیدی، محدود شدن فعالیت تولیدی کارخانه به متوقف شدن سفارش‌ این محصول از سوی شبکه بهداشت باز می‌گردد.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment