ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > ۸۰ کارگر کنتورسازی ایران در انتظار اخراج و بیکاری

۸۰ کارگر کنتورسازی ایران در انتظار اخراج و بیکاری

اخراج کارگران کنتورسازی
ایران – کارگری

۸۰ کارگر کنتورسازی ایران در انتظار اخراج و بیکاری

به دنبال ادامه بحران مالی در کارخانه کنتورسازی ایران، کارفرما اسامی دست‌کم ۸۰ کارگر قراردادی را با سوابق ۵ تا ۱۰ سال در لیست اخراج قرار داده است. از قرار معلوم این ۸۰ کارگر در ابتدای اردیبهشت ماه پس از خاتمه قرارداد کارشان بیکار می‌شوند.

به گفته منابع کارگری در کارخانه «کنتورسازی ایران»؛ در این واحد تولیدی حدود ۲۴۰ کارگر مشغول به کار هستند اما طی یکماه گذشته به دلیل آنچه ازسوی کارفرما «رکود بازار فروش محصولات» عنوان می‌شود؛ اسامی دست‌کم ۸۰ کارگر این واحد تولیدی تا پایان ماه جاری در لیست اخراج قرار گرفته است.

بنابر گفته کارگران این کارخانه، مدیریت کنتورسازی که اخیرا مسئولیت این واحد تولیدی را برعهده گرفته است، عقیده دارد که فعالیت این واحد تولیدی به شیوه کنونی مقرون به صرفه نیست و باید برای کاهش هزینه‌های تولید از نیروی کار کارخانه کم کند.
کارگران شرکت کنتورسازی ایران در رابطه با این وضعیت می‌گویند: این واحد از اواسط اسفند ماه فعالیت تولیدی خود را به بهانه آغاز تعطیلات نوروزی متوقف کرده و بعد از ایام تعطیلات نوروزی هر سه روز یکبار روند تعطیلات را تمدید می‌کند.

یک منبع مطلع در این واحد تولیدی در ادامه می‌گوید: مجموع مطالبات حدود ۲۴۰ نفر از کارگران قراردادی کنتورسازی به ۸ ماه مزد و عیدی سال ۹۵ و سه ماه ونیم مزد در سال ۹۶ مر بوط می‌شود.
این کارگران که احتمال می‌دهند درنتیجه وضعیت پیش آمده؛ ممکن است سایر کارگران نیز امنیت شغلی خود را از دست بدهند، در بخش پایانی سخنان خود گفتند: کارگران شرکت کم‌مصرف ایرانیان که از واحدهای زیرمجموعه شرکت کنتورسازی ایران در قزوین است، همانند کارگران کنتورسازی مطالبات مزدی طلبکارند.

یادآوری می‌شود که کارگران کنتورسازی ایران در ادامه بی‌توجهی به مطالبات معوقه کارگران در شهرک صنعتی البرز صبح روز چهارشنبه ۲۳ اسفند ماه ۱۳۹۶ نیز تجمع اعتراضی برگزارکرده بودند.
بیشتر بخوانید: تجمع اعتراضی کارگران کنتورسازی

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment