کارگران کشتی‌های لایروبی در بندرعباس بـدنـبال دریـافـت حـق بیمه ۳ سالـه خـود - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > کارگران کشتی‌های لایروبی در بندرعباس بـدنـبال دریـافـت حـق بیمه ۳ سالـه خـود

کارگران کشتی‌های لایروبی در بندرعباس بـدنـبال دریـافـت حـق بیمه ۳ سالـه خـود

کارگران
ایران ـ کارگری

کارگران کشتی‌های لایروبی در بندرعباس بدنبال دریافت حق بیمه ۳ ساله خود

کارگران کشتی‌های لایروبی در بندرعباس بیشتر از ۳سال است که حق‌ بیمه خود را دریافت نکرده‌اند.
مطابق گزارش دریافتی، از ابتدای مرداد ماه سال ۱۳۹۰ تا پایان اسفندماه‌‌ همان سال و در مرحله دوم از ابتدای دی‌ماه سال ۱۳۹۱ تاکنون حق بیمه دست‌کم ۱۰۰ کارگر کشتی‌های لایروبی شرکت نگین‌سبز خاورمیانه به حساب تامین اجتماعی واریز نشده است.

یکی از کارگران کشتی‌های لایروبی (هاپرساکشن) در شرکت نگین‌ سبز خاورمیانه در بندرعباس؛ از عدم پرداخت ۳۰ تا ۴۳ ماه حق بیمه دست‌کم ۱۰۰ نفر از همکاران خود خبر داد.
این کارگر که به نمایندگی از دیگر کارگران این شرکت پیمانکاری سخن می‌گفت، اعلام کرد  در دو مقطع حق بیمه دست‌کم ۱۰۰ نفر از کارگران نگین‌ سبز خاورمیانه در اسکله بندر شهید رجایی از حقوق آن‌ها کسر شده، اما به حساب سازمان تامین اجتماعی بندرعباس واریز نشده است و از آن موقع تاکنون تلاش ما کارگران برای وصول این طلب بیمه‌ای از کارفرما بی‌نتیجه باقی مانده است.

این کارگر در تشریح این تخلف کارفرما ادامه داد: در مرحله نخست، از ابتدای مرداد ماه سال ۱۳۹۰ تا پایان اسفندماه‌‌ همان سال و در مرحله دوم از ابتدای دی‌ماه سال ۱۳۹۱ تاکنون حق بیمه کارگران از حقوق آن‌ها کسر، اما به حساب تامین اجتماعی واریز نشده است.
این کارگر با بیان اینکه پیش از این تعداد همکارانی که پیگیر مطالبات بیمه‌ای خود بودند به حدود ۱۵۰ نفر می‌رسید،  افزود: طی این مدت تعدادی توانستند با شکایت به مراجع؛ پیگیر مطالبات بیمه‌ای خود از کارفرما باشند و آن را وصول کنند و تعدادی دیگر به دلایل مختلف محل کار خود را ترک کرده و از وضعیت وصول مطالبات بیمه‌ای آنها باخبر نیستیم.

به گفته وی، کارگران طی استعلامی که از سازمان تامین اجتماعی گرفته‌اند، متوجه این تخلف کارفرما شده و  سال‌هاست اعتراض خود را هم به تامین اجتماعی و هم به مدیریت شرکت نگین سبز بندرعباس اعلام کرده‌اند.
وی درباره پاسخ سازمان تامین اجتماعی به کارگران اظهار داشت: تامین اجتماعی دلیل این اقدام را نداشتن قرارداد شرکت نگین سبز خاورمیانه با تامین اجتماعی بندرعباس اعلام کرده است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment