ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > کارگران کارخانه «پارس میل لنگ» ؛ اعتراض برای دریافت معوقات مزدی

کارگران کارخانه «پارس میل لنگ» ؛ اعتراض برای دریافت معوقات مزدی

کارگران کارخانه «پارس میل لنگ»
ایران – کارگری

کارگران کارخانه «پارس میل لنگ» ؛ اعتراض برای دریافت معوقات مزدی

صبح امروز شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۷، شماری از کارگران کارخانه «پارس میل لنگ» در اعتراض به تعدیل شدن خود و ادامه بی‌پاسخ ماندن اعتراضات خود، در مقابل این کارخانه دست به تجمع اعتراضی زدند. کارگران تعدیل شده کارخانه پارس میل‌لنگ برای چندمین بار است که برای دریافت حقوق معوقه و نیز امنیت شغلی خود دست به تجمع و اعتراض می‌زنند.

به گزارش منابع فعال کارگری در شهرستان تاکستان،۴۰ تن از کارگران کارخانه «پارس میل لنگ» که از ابتدای شهریور ماه امسال با اتمام قرارداد از کار بیکار شده‌اند، بابت پرداخت نشدن معوقات مزدی و سایر مطالبات مزدی خود همچنان نگرانند.

این کارگران تعدیلی که پیش از این در این واحد تولیدی مشغول فعالیت بودند، می‌گویند که اواخر هفته گذشته کارفرما بخش کمی از مطالبات معوقه مزدی  آنها را (حدود ۲ تا ۵ میلیون) به‌صورت الحساب پرداخت کرده اما مابقی طلب آنها باقی مانده است.

کارگران کارخانه «پارس میل لنگ» همچنین تاکید کردند: در آستانه سال تحصیلی جدید با توجه به مخارج سنگین تحصیلی فرزندان دانش‌آموز و دانشجویمان خواهان پرداخت شدن همه طلب مزدی ما از سوی کارفرما هستیم.

به گفته این کارگران، اغلب آنها حدود ۱۵ تا ۲۰ سال سابقه کار دارند و این نگرانی در آنها وجود دارد که در صورت پیدا نکردن شغل جدید با  استمرار روند بیکاری آنها، امکان بازنشستگی آنها نیز به تاخیر بیفتد.

یادآوری می‌شود که صبح روز دوشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۷، نیز گروهی از کارگران کارخانه پارس میلنگ، واقع در تاکستان قزوین در اعتراض به تعدیل ۴۰ نفر از همکارانشان در محوطه و مقابل این کارخانه دست به اعتراض زده بودند.

این کارگران معترض گزارش کرده بودند که از صبح روز یکشنبه ۱۸شهریور ۱۳۹۷ مدیران کارخانه به بهانه کمبود منابع مالی از ورود حدود ۴۰ نفر از کارگران به محل کارشان با دست‌کم ۴ ماه معوقات مزدی خودداری کردند.

یکی از کارگران معترض در این تجمع اعتراضی گفته بود: « این کارخانه در مجموع حدود ۱۸۲ کارگر دارد که علاوه بر آنکه فاقد امنیت شغلی‌اند، کارفرمای بخش خصوصی کارخانه به پرداخت مطالبات آنان بی‌توجهی می‌کند.»

بیشتر بخوانید: کارگران پارس میلنگ در اعتراض به اخراج ۴۰ نفر از کارگران

 به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment