کارگران کارخانه نورد لوله اهواز با دستمزدهای عقب‌افتاده چند ماهه - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > کارگران کارخانه نورد لوله اهواز با دستمزدهای عقب‌افتاده چند ماهه

کارگران کارخانه نورد لوله اهواز با دستمزدهای عقب‌افتاده چند ماهه

کارگران
ایران – کارگری

کارگران کارخانه نورد لوله اهواز با دستمزدهای عقب‌افتاده چند ماهه

کارگران قراردادی و پیمانی کارخانه نورد لوله‌ اهواز در استان خوزستان، سه تا شش ماه مزد معوقه از کارفرمای خود طلبکارند.
بر اساس گزارشات رسیده، شماری از کارگران‌کارخانه نورد لوله اهواز گفتند: از مجموع ۷۰۰ کارگری که در این واحد صنعتی مشغول کارند حدود  ۴۰۰ نفر قراردادی و مابقی به واسطه پیمانکار مشغول کارند.

طبق این اطلاعات، معوقات مزدی کارگران‌قراردادی تا حدود ۳ ماه و در مقابل مطالبات مزدی کارگران پیمانکاری نزدیک به ۶ ماه برآورد می‌شود.
کارگران گفتند؛ مدیریت و مالکیت کارخانه نورد لوله اهواز در سال ۹۳ به بخش خصوصی واگذار شد و مسئله به تاخیر افتادن مطالبات این کارگران از زمانی آغاز شد که مدیریت جدید با مسئله کمبود نقدینگی روبرو شد.

ادامه این وضعیت اوضاع معیشتی‌کارگران سخت‌تر شده به همین دلیل آنان خواستار توجه و رسیدگی مسئولان به مشکلات خود هستند.
شرکت نورد لوله اهواز که یکی از شرکت های مهم صنعتی در خوزستان به شمار می رود، در سال ۹۳ به بخش خصوصی واگذار شده . بسیاری می گویند این تصمیم حساب شده نبود و مالکیت این شرکت باید به دولت برگردد. گروهی از کارگران هم از  زمان مدیریت جدید با مشکلاتی روبرو شده اند. گفته می شود که حقوق  کارگران‌رسمی ۳ ماه و مطالبات مزدی کارگران پیمانکاری، تا نزدیک به ۶ ماه عقب افتاده است.

از این گذشته کارگرانی که از آبان‌ماه سال ۹۴ با استفاده از مزایای قانون مشاغل سخت امکان بازنشستگی دارند، به‌دلیل پرداخت نشدن سهم چهار درصدی کارفرما به تأمین اجتماعی نتوانسته‌اند بازنشسته شوند. کارگرانی هم که پیش از این بازنشسته شده‌اند هنوز نتوانسته‌اند سال‌های پایان خدمت خود را از کارفرما دریافت کنند.
کارخانه نورد لوله اهواز سازنده انواع ورق گرم فولادی و لوله‌های گالوانیزه است. تعدادکارگران آن نیز از تیرماه سال ۹۳ تاکنون از یک‌هزار و ۱۰۰ نفر به ۷۰۰ نفر کاهش یافته است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment