ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > کارگران پارس میلنگ با ۴ماه مطالبات پرداخت نشده، نگران تمدید تعطیلات تابستانی

کارگران پارس میلنگ با ۴ماه مطالبات پرداخت نشده، نگران تمدید تعطیلات تابستانی

کارگران پارس میلنگ

ایران – کارگری

کارگران پارس میلنگ با ۴ماه مطالبات پرداخت نشده، نگران تمدید تعطیلات تابستانی

کارگران پارس میلنگ ( کارخانه قطعه سازی پارس میلنگ ) می‌گویند، با گذشت بیش از ۱۰ روز هنوز تعطیلات تابستانی آنها تمام نشده است و براساس تصمیم مدیریت این واحد صنعتی این تعطیلات اجباری تا ۱۰ روز دیگر تمدید شده است.

کارگران شاغل در کارخانه «پارس میلنگ» می‌گویند: حدود ۱۸۲ کارگر شاغل در کارخانه پارس میلنگ روز شنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۷ تعطیلات تابستانی ده روزه خود را به اتمام رسانده اند، اما روز پنجشنبه هفته گذشته از جانب کارفرما اطلاعیه‌ای مبنی بر افزایش تعداد روزهای تعطیل کارخانه به بهانه تعطیلات تابستانی نصب شده است.

در همین رابطه یکی از کارگران پارس میلنگ گفت: تعطیلات تابستانی فرصت مناسبی است تا ما کارگران بخش‌های مختلف تولیدی و خدماتی در جهت تجدید قوا و با توان مضاعف دوباره به کار سابق خود بازگردیم اما این نگرانی و اضطراب در بین کارگرانی که قرارداد‌های کاری‌شان با کارفرما ۱۰ روزه و در نهایت یک ماه تنظیم شده، وجود دارد که مبادا با افزایش تعداد روزهای تعطیلات، امنیت شغلی خود را از دست بدهند.

این کارگر در ادامه با بیان اینکه کارگران شاغل در این واحد تولید‌ی تا ۴ ماه مطالبات مزدی عقب افتاده دارند، ادامه داد: باتوجه به وضعیت کارگران قراردادی این واحد که با ۴ماه طلب مزدی فاقد امنیت شغلی هستند، استفاده از تعطیلات تابستانی برای آنها نوعی خانه‌نشینی محسوب می‌شود.

او در ادامه افزود، کارگران پارس میلنگ حقوق کامل اردیبهشت، خرداد، تیر و مرداد ماه خود را از کارفرما طلبکارند و دستمزد فروردین ماه خود را اخیرا دریافت کرده‌اند.

این کارگر در خاتمه با بیان اینکه سوابق کاری هریک از کارگران به‌صورت میانگین به ۱۰ تا ۲۰ سال می‌رسد، گفت: مشکلات این واحد قطعه‌سازی ناشی از وصول نشدن به موقع طلب‌های مالی  آن از کارخانه‌های بزرگ خودروسازی است.

کارخانه «پارس میلنگ» در کیلومتر ۵ جاده تاکستان –  قزوین واقع شده است.

بیشتر بخوانید: ۳ ماه حقوق و ۴ ماه حق بیمه معوقه کارگران کارخانه پارس میلنگ

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment