ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > کارگران نیمی از معادن زغال سنگ مازندران، بدون حضور مسئول ایمنی کار‌ می‌کنند

کارگران نیمی از معادن زغال سنگ مازندران، بدون حضور مسئول ایمنی کار‌ می‌کنند

کارگران نیمی از معادن زغال سنگ
ایران ـ کارگری

کارگران نیمی از معادن زغال سنگ مازندران، بدون حضور مسئول ایمنی کار‌ می‌کنند

کارگران نیمی از معادن زغال سنگ مازندران، بدون حضور مسئول فنی در این فضاها کار می‌کنند. این صحبت رئیس سازمان نظام مهندسی معدن استان مازندران که بر ضرورت حضور یک مسئول فنی برای کنترل و نظارت ایمنی تجهیزات و فضای معادن تاکید کرده است.

بنا به گزارش دریافتی، روز سه‌شنبه ۱۹ تیرماه ۱۳۹۷ هادی حمیدیان در جمع خبرنگاران گفته است که از ۱۱۷ معدن فعال در مازندران تنها ۶۰ معدن دارای مسول فنی هستند. او در ادامه گفته است: «با توجه به ریسک بالای کار در معادن و خطرات متعددی که این فضاهای کاری دارند، وجود مسول فنی در معادن می‌تواند تاثیر زیادی در کنترل وقوع حوادث داشته باشد.»

وی حقوق هر مسول فنی معدن را میانگین، یک‌ و نیم تا ۲ میلیون تومان اعلام کرد، و علت عدم بکارگیری مسئول ایمنی در معادن را درگیر بودن بهره‌برداران معادن با مسائل مالی و عدم کسب درآمد لازم، ذکر کرد. او گفته است که این افراد با اعلام نقاط و مسائل خطرآفرین، می‌توانند در کنترل آن تاثیرگذار باشند.

معادن زغال سنگ مازندران آبستن حادثه‌ای معادل حادثه معدن ‘زمستان یورت’

رئیس سازمان نظام‌مهندسی معدن مازندران وضعیت ایمنی و تجهیزات معادن زغال سنگ یکی از شرکت‌های بهره‌بردار استان را زیر شرایط مطلوب توصیف کرد؛ بطوری که علاوه بر قدیمی بودن تجهیزات استخراج، امکانات ایمنی و خودایمنی کارگران را در معادنش ندارد.

وی ضمن اعلام اینکه کپسول آتش نشانی معادن این شرکت، شارژ نشده و از مدتهاست از موعد شارژ آنها گذشته است، هشدار داد: «در صورت عدم توجه جدی و به موقع نسبت به این مساله، تکرار حادثه ناگوار معدن ‘یورت’ دور از انتظار نیست.» وی ادامه داد: با توجه به حساسیت موضوع ایمنی معادن این شرکت، گزارش‌های لازم به دستگاه‌های اجرایی مرتبط ارائه شد تا در این خصوص تدبیری کنند.

لازم به ذکر است که مازندران ۲۴۰ معدن دارد که ۱۱۷ معدن با استخراج ۱۶ نوع ماده معدنی فعال هستند و تعداد معادن زغال سنگ در این استان ۵۰ معدن است که از این تعداد ۱۵ معدن فعال است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment