ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > شروع اعتصاب کارگران نیشکر هفت‌تپه از صبح امروز چهارشنبه ۱۱ بهمن

شروع اعتصاب کارگران نیشکر هفت‌تپه از صبح امروز چهارشنبه ۱۱ بهمن

اعتصاب در هفت‌تپه
ایران ـ کارگری

شروع اعتصاب کارگران نیشکر هفت‌تپه از صبح امروز چهارشنبه ۱۱ بهمن

بدنبال تاخیر در پرداخت مطالبات معوقه کارگران نیشکر هفت‌تپه ، این کارگران زحمتکش بار دیگر دست به اعتصاب و  تجمع اعتراضی زدند. ما ضمن حمایت از اعتراض این کارگران عزیز و درخواست‌های بحق آنها، ذیلا نظر شما را به  اطلاعیه اتحادیه آزاد کارگران ایران در همین رابطه جلب می‌کنیم:

متن اطلاعیه اتحادیه آزاد کارگران ایران:

صبح امروز چهارشنبه ۱۱ بهمن ماه کارگران بخش های نی بر و کارخانه و بخش های دیگری از شرکت نیشکر هفت تپه  در اعتراض به تاخیر در پرداخت مطالبات معوقه دست به اعتصاب و تجمع زدند.

این کارگران که در چند ماهه گذشته مدام در تلاش برای گرفتن حق و حقوق خود بودند توانستند بعد از وقفه های طولانی حقوق ماههای بهمن و اسفند ۹۴ را دریافت کنند. این در حالی است که این مبلغ هنوز  به  ۱۸۰ نفر از کارگران پیمانکاری انوشه پرداخت نشده است.

بنابر خبرهای ارسالی از سوی کارگران شرکت نیشکر هفت تپه به اتحادیه آزاد کارگران ایران، مدیریت شرکت  از یک هفته قبل فیش های حقوق آبان ماه را بین کارگران توزیع کرده و علیرغم شرایط سخت معیشتی که این کارگران دارند همچنان از پرداخت حقوق آبانماه خودداری میکند.

بنا بر این خبرها، روز یکشنبه هفته جاری مدیریت شرکت پس از شنیدن خبر زمزمه اعتصاب در بین کارگران، خبری را در کانال مدیریتی مبنی بر پرداخت حقوق آبانماه در روز دوشنبه منتشر کرد اما در پایان روز دوشنبه هم، با بهانه واهی اشکال در سیستم بانکی از پرداخت خودداری نمود و از آنجا که تا دیروز سه شنبه تنها به ۲۰۰ نفر از ۵۰۰۰ کارگراین مجموعه، این پرداختی صورت گرفت، کارگران خشمگین از حجم بالای معوقات انباشته شده و پراکندگی پرداخت آن ،صبح امروز دست به اعتصاب زدند.
کارگران شرکت نیشکر هفت تپه، با توجه به فرا رسیدن اسفند ماه و هفته ها و روزهای پایان سال، بشدت نگران عدم پرداخت دستمزدهای معوقه خود هستند.

بنابر آخرین گزارشهای رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران، در پی شروع اعتصاب در شرکت نیشکر هفت تپه، جمعهایی از کارگران برای تجمع در مقابل مدیریت عازم این محل شده اند و تراکتورهای شخصی و جمعهایی از کارگران نیز دربهای ورودی و خروجی شرکت را بسته اند.

خبرهای تکمیلی اعتصاب امروز کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه متعاقبا از سوی اتحادیه آزاد کارگران ایران منتشر خواهد شد.

اتحادیه آزاد کارگران ایران – ۱۱ بهمن ماه ۱۳۹۶

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment