ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > کارگران «مهرپوش آوالان» کار بدون قرارداد شغلی و ۱۸ ماه کار بدون دستمزد

کارگران «مهرپوش آوالان» کار بدون قرارداد شغلی و ۱۸ ماه کار بدون دستمزد

کارگران «مهرپوش آوالان»
ایران ـ کارگری

کارگران «مهرپوش آوالان» کار بدون قرارداد شغلی و ۱۸ ماه کار بدون دستمزد

کارگران «مهرپوش آوالان» در سنندج از تاخیر در پرداخت حقوق ونبود قرارداد شغلی معترض می باشند. از طرفی صاحب کارخانه درپاسخ می گوید: همین الان هم تولید با ظرفیت کامل نداریم. ما به خاطر نبود مواد اولیه و بحث سرمایه در گردش، مشکلات عدیده‌ای داریم.

بنا به  گزارشات رسیده، کارخانه مهرپوش آوالان در استان کردستان فاقد قراردادهای شغلی با کارگران می باشد وبه اعتراضاتی که آنها داشته اند تا کنون پاسخی داده نشده است .

کارگران «مهرپوش آوالان»، کارخانه‌ای که کارش چاپِ کاغذ MDF است می‌گویند: حدود ۸۰ نفر هستیم که بدون قرارداد کار می‌کنیم و این مساله برای ما نگرانی‌هایی به وجود آورده است؛ چراکه می‌ترسیم هر آن تعدیل شده و بیکار شویم وهمچنین به هیچ وجه امنیت شغلی نداریم.

کارگران «مهرپوش آوالان» می گویند: چون قرارداد نداریم دستمان به هیچ جا بند نیست. کارگران همچنین از تاخیر در پرداخت حقوق ودستمزدشان می‌گویند: گاهی دستمزدهای ما با ماه‌ها تاخیر پرداخت می‌شود. این تاخیر زندگی ما را دچار مشکل می‌کند و برنامه‌ریزی‌های مالی ما را به هم می‌ریزد.

مدیر تولید کارخانه «جماعتی »در پاسخ به اعتراضات کارگران می گوید: در این شرایط اقتصادی مملکت، ۸۰ تا ۸۵ کارگر بیمه شده داریم که مطالبات آنها منظم پرداخت می‌شود و فرم‌های مفاصا حساب‌شان موجود است.

جماعتی درباره قراردادهای شغلی ضمن تایید این موضوع می افزاید: در مورد بحث قراردادها باید بگویم چون نمی‌توانیم آینده را تضمین کنیم و نمی‌دانیم که آیا قادر خواهیم بود مواد اولیه را تامین کنیم یا نه، نمی‌توانیم قرارداد داشته باشیم؛ با شرایط وانفسای اقتصاد، تولید دچار مشکل است؛ همین الان هم تولید با ظرفیت کامل نداریم. ما به خاطر نبود مواد اولیه و بحث سرمایه در گردش، مشکلات عدیده‌ای داریم. وضعیت ارز هم که اظهرمن‌الشمس است و خودتان می‌دانید. بانک‌های اروپایی هم برای ما گشایش اعتبار نمی‌کنند و نمی‌توانیم مواد اولیه خریداری کنیم.

همچنین جماعتی در مورد علت تاخیر پرداخت حقوق ودستمزدکارگران گفت: به خاطر نبود سرمایه در گردش، مشکل برگشت پول داریم و در چنین شرایطی، گاهی تاخیر پیش می‌آید ولی این تاخیر زیاد نیست؛ حداکثر یک ماه دیرتر مطالبات را پرداخت می‌کنیم. همین الان فقط یک ماه از پرداخت‌ها عقبیم؛ این هم در شرایط فعلی کشور طبیعی ا‌ست!!!!

اظهارات جماعتی درحالی است که همه «کارگران مهرپوش آوالان» متفق‌القول هستند که بین ۱۶ تا ۱۸ ماه حقوق معوقه دارند. ظاهرأ دروغگویی مختص رئیس دولت نیست و همه دست‌اندرکاران نظام در این حرفه یعنی دروغگویی بدون هزینه تخصص دارند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment