ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > تجمع اعتراضی خانواده‌های کارگران مفقودالاثر حادثه نفتکش ایرانی + اسامی مفقودین

تجمع اعتراضی خانواده‌های کارگران مفقودالاثر حادثه نفتکش ایرانی + اسامی مفقودین

نفتکش غرق شده ایرانی
ایران – کارگری

تجمع اعتراضی خانواده‌های کارگران مفقودالاثر حادثه  نفتکش ایرانی + اسامی مفقودین

روزسه شنبه نوزدهم دی ماه درسومین روز حادثه نفتکش ایرانی،خانواده های کارگران مفقودالاثر این حادثه باتجمع درساختمان شرکت ملی نفتکش اعتراضشان را نسبت وزارت امور خارجه و سفارت ایران در چین بدلیل عدم پیگیری این سانحه، اعلام کردند.

یادآوری می‌شود در روز شنبه نفتکش «سنچی» که در پاناما به ثبت رسیده و ساخت سال ۲۰۰۸ میلادی‌ست، در حال انتقال نفت خام ایران به مقصدی در شرق چین بود که در آب‌های چین با یک کشتی فله‌بر چینی ثبت شده در هنگ‌کنگ برخورد کرد. این حادثه که ساعت ۸ شب به وقت محلی (ظهر شنبه ۱۶ دی به وقت تهران) روی‌داد باعث آتش گرفتن کشتی نفتکش و مفقود شدن ۳۰ سرنشین ایرانی آن شد. بنابر گزارش خبرگزاری شینهوای چین در همان روز، تمامی ۲۱ خدمه کشتی هنگ‌کنگی که چینی بودند نجات یافتند اما از سرنوشت ۳۰ پرسنل ایرانی و دو خدمه بنگلادشی کشتی ایرانی خبری در دست نیست و جستجوها ادامه دارد.

تلویزیون دولتی سی‌سی‌تی‌وی چین نیز با انتشار عکسی از یک نفتکش در حال سوختن، این خبر را منتشر کرد که احتمال تصویر شناور ایرانی بوده است. بنابر گزارش رویترز، نفتکش حاوی یک میلیون بشکه نفت‌خام به ارزش تقریبی ۶۰ میلیون دلار بود و کشتی چینی نیز ۶۴ هزار تن گندم را از آمریکا به چین می‌برد.

در روزهای بعد خبرهای ضد و نقیضی از پیدا شدن برخی اجساد خدمه ایرانی نفتکش پخش گردید اما تا کنون هیچ اطلاعات مشخص از سوی ارگانهای رسمی جمهوری اسلامی در مورد سرنوشت این ۳۰ خدمه منتشر نگردیده‌است. به همین دلیل روز سه شنبه ۱۹ دیماه خانواده‌های این کارگران مفقودالاثر در ساختمان شرکت ملی نفت اعتراضشان را نسبت به ارگانهای مسئول ابراز داشتند.

اسامی مفقود شدگان این حادثه به شرح زیر می باشد:
مجید قصاب اوروجی
مجید نقیان
حسین جهانی هل آباد
احسان ابولی قاسم آبادی
میلاد عنایتی
سعید دهقانی
پوریا عیدی پور
سجاد عبداللهی
محمد کاووسی تکاپ
فرید محبی
حامد بهاری هشکوایی
محمدرضا رضا زاده ماسوله
مهدی صادقی
حسن رومیانی
محمد پیرایه ای
بهرام اتحاد
عبدالغنی سامری
ابوذر نظامی
سید جواد حیدری
علی رضا نجفی فر
علی حیدریه کهن
بهرام پوریانی
یاور افشاری
میلاد اراوی
مسلم علیزاده نودهی
عبدالکریم بشارتی پور
امید ضیایی
ایوب مظفری عبده گاه
احسان فرجی
ساقی فعال

 به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment