ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > نگرانی فوق‌العاده و گفتگو با خانواده‌های کارگران مفقودالاثر حادثه نفتکش ایرانی

نگرانی فوق‌العاده و گفتگو با خانواده‌های کارگران مفقودالاثر حادثه نفتکش ایرانی

حادثه نفتکش سانچی
ایران – اجتماعی

نگرانی فوق‌العاده خانواده‌های کارگران مفقودالاثر حادثه نفتکش ایرانی

الیا محتشمی همسر وحید محبی مهندس کشتی: من میدانم که آنها الآن یک جای امن در کشتی هستند.

در حالی که شش روز از وقوع حادثه حریق در نفتکش سانچی می‌گذرد، خانواده‌های کارگران مفقودالاثراین شناور با نگرانی در انتظار خبری از عزیزان خود هستند.

براساس گفتگویی باخانواده های کارگران مفقودالاثر حادثه  نفتکش ایرانی بتاریخ21دی که روز جمعه ۲۲ دیماه رسانه ای شد، مادر مهدی سادگی، مهندس کشتی می گوید: «ما می خواهیم کمک به این بچه ها که احتمال زیادی می دهند هنوز در آن کشتی باشند جهانی شود . به آنها کمک کنید. اینها انسان هایی هستند که الان نیاز به کمک شما دارند. شما جوامع بین المللی. ما همه در انتظار این عزیزانمان هستیم. به ما کمک کنید.»

حادثه نفتکش سانچی

منصوره یحیایی همسر آفیسر کشتی با انتقاد ضمنی از عملکرد چین می‌گوید: «از چین (توقع داریم). کشتی ما الان آنجاست، می‌تواند خیلی بیشتر کمک کند. از چین می خواهیم به ما کمک کند و جان بچه های ما را نجات دهد. پنج روز خیلی زیاد است. پنج روز که برای ما هر روزش کابوسی بوده که هنوز تمام نشده است.»

الیا محتشمی، همسر وحید محبی مهندس کشتی می‌گوید: «من می دانم که آنها الان یک جای امن (در کشتی) هستند. حتی یک درصد هم به این فکر نمی کنیم که حادثه نفتکش سانچیاتفاقی(ناگوار) برای آنها افتاده باشد. ولی هر ثانیه و هر لحظه که می گذرد ارزشمند است.»

شکوفه عبدالله زاده همسر احسان قاسم ابادی آفیسر دوم کشتی با انتقاد از امید دادن‌های بیجا می‌گوید: «اخبار ضد و نقیض زیاد است. امروز به ما دلدارری می دادند که امداد و نجات رسیده و فردا آنها نجات می یابند ، من با خودم گفتم خدا را شکر، پس می روند روی کشتی و نجاتشان می دهند، بعد همان موقع آقایی از در می آید و می گوید نه، نفرستاده اند و امدادی نرسیده. من نتوانستم روی پاهایم بایستم، واقعا دیگر نمی توانیم. صبرمان تمام شده است.»

 

یادآوری می‌شود در روز شنبه ۱۶ دیماه ۱۳۹۶ نفتکش «سنچی» که در پاناما به ثبت رسیده و ساخت سال ۲۰۰۸ میلادی‌ست، در حال انتقال نفت خام ایران به مقصدی در شرق چین بود که در آب‌های چین با یک کشتی فله‌بر چینی ثبت شده در هنگ‌کنگ برخورد کرد. این حادثه که ساعت ۸ شب به وقت محلی (ظهر شنبه ۱۶ دی به وقت تهران) روی‌داد باعث آتش گرفتن کشتی نفتکش و مفقود شدن ۳۰ سرنشین ایرانی آن شد. بنابر گزارش خبرگزاری شینهوای چین در همان روز، تمامی ۲۱ خدمه کشتی هنگ‌کنگی که چینی بودند نجات یافتند اما از سرنوشت ۳۰ پرسنل ایرانی و دو خدمه بنگلادشی کشتی ایرانی خبری در دست نیست. طی این مدت ابتدا جسد یکی از افراد خدمه کشتی نفتکش ایرانی روی آب پیدا شد و روز شنبه ۲۳ دیماه ۱۳۹۶ نیز جسد دو ملوان دیگر توسط تیم نجات چینی روی عرشه کشتی پیدا شد.

آتش‌سوزی کشتی نفتکش ایرانی هنوز بطور کامل مهار نشده است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment